Dhjetoristi: Lul Basha, po hyri në zgjedhje vret veten, po nuk hyri…, vret edhe PD-në.
Kreu i grupimit “Dhjetor 90”, Bislim Ahmetaj,  thotë se në qoftë se kryedemokrati Lulzim Basha hyn në zgjedhjet e 30 qershorit,  vret veten,  në q...
Edi Rama, nga Malësia e Madhe: ‘I duam edhe ata në zgjedhje, nuk e duam fitoren 3:0’
“Ata kanë vendos të mos hyjnë në zgjedhje. Natyrisht që ne do të donim t’i kishim në garë, sepse fitorja do të ishte më e mirë me gola dhe jo kur ...
30 qershori, zgjedhjet: deri sot 43 parti, 9 të opozitës
Deri më sot janë regjsitruar për zgjedhjet e qershorit 343 subjekte politike, mes tëcilave 9 parti opozitare. 35 janë regjistruar në KQZ ndërsa 8 ...
Ambasadorja gjermane i bën thirrje opozitës që të shkojë në zgjedhje
Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schütz u ka bërë sërish thirrje partive të opozitës që të marrin pjesë në zgjedhje. “U bëj thirrj...
OSBE PARASHIKON ZGJEDHJE ‘TË NJOHURA’ EDHE PA OPOZITËN QË ISHTE
Teksa opozita po shkon drejt bojkotit të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, ambasadori i OSDE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, ka folur për njohjen...
Rama në Kuvend: Në maj 2017 opozitës i dhamë çfarë kërkoi, dhe prapë humbi.
Pas deklaratës së kryetarit të PD, Basha, se duam bashkëpunim me PS 'por pa Ramën', kryeministri dhe kryetar i PS, Edi Rama ka evokuar në seancë p...
Asambleja e PS-Tiranë, Veliaj i vetmi kandidat. Rama: Ne në zgjedhje, edhe pa opozitën.
Kryeministri,  njëkohësisht kreu i PS, Edi Rama ka mbledhur Asamblenë e Partisë Socialiste në Tiranë tek Katedralja e Kishës Ortodokse, për të dis...
OSBE, Wilton: Në 2017 pati shit-blerje votash, por nuk ndikoi rezultatin.
Robert Wilton, zëvendës ambasador i OSBE në Shqipëri, pranon se në vitin 2017 ka patur shit-blerje votash, por jo në atë masë sa të ndikohej rezul...
Meta, ftesë për në votime në 30 qershor 2019
Presidenti i Republikës, Meta dekretoi datën e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore Zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore do të zhv...
‘Gropa’ elektorale e PD 2017 është më e thellë se humbja e shpallur.
  Në zgjedhjet e 25 qershorit, Partia Demokratike mori 453,902 vota, ose 28.7% të totalit, duke shënuar dobësim në vlerën minus 2.11%. ...