Thirrja për policinë, tërhiqet Rama: Gabimi mbetet i imi
Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter, ka kërkuar ndjesë dhe është tërhequr nga qëndrimi mbi thirrjen që dje i bëri policisë, që pas...
Majko: Rama e kaloi cakun me deklaratën për “policët në fushatë për PS”
Deputeti i Partisë Socialiste Pandeli Majko ka mbështetur deklaratën e Ministrit të Brendshëm Dritan Demiraj për Policinë e Shtetit dhe është përp...
LSI i quan ‘Gardistë të Kuq” ata që heqin nga puna pjesëtarët e mitingut të djeshëm.
Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka dalë sot para medias për të denoncuar faktin se zyrtarët e zgjedhur nga LSI-ja po hiqen nga puna nga ata që i ...
Dashamir Shehi thotë se ‘nuk do të ketë’ koalicion PD-PS pas zgjedhjeve
  Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila,  në Ora Neës, tha se nuk do të ketë koalicion midis Partisë...
Dashamir Shehi thotë se ‘nuk do të ketë’ koalicion PD-PS pas zgjedhjeve
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila,  në Ora Neës, tha se nuk do të ketë koalicion midis Partisë Demokrati...
Meta lavdëron Sali Berishën: Bashkëpunëtori im më serioz
Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, nga mitingu i LSI-së në Tiranë, sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama dhe Rilindjen, ndërsa pohoi publikisht se ka...
Tre drejtorë që shkarkoi sot ministri teknik i PD, Bardhi
Ministri teknik i Drejtësisë, Gazmend Bardhi shkarkoi sot kreun e SHKB së Burgjeve dhe dy drejtorët të Hipotekave në Fier dhe Devoll. Bardhi sh...
Basha si kryeministër: Vendimi i parë – anullimi i kamatëvonesave
Në takimin e tij të parë pas takimit me presidentin e SHBA-së, Donald Trump, kreu i PD-së Lulzim Basha ka zbuluar edhe disa prej vendimeve të tij ...
Ruçi zbulon planin e PS për shkarkimin e presidentit Ilir Meta
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Gramoz Ruçi ka sulmuar sërish presidentin e zgjedhur Ilir Metën. “Do të jetë presidenti i parë që pr...
LSI tubim në sheshin ‘Nënë Tereza’, dhjetëra mijëra mbështetës
Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur simpatizantët e saj në Sheshin ‘Nënë Tereza’. Me dhjetëra mijëra mbështetës të LSI-së i janë bashku...