Mehera Bonner

Cosmopolitan Mars 30, 2020

 

  • Princi Charles është jashtë vetë-izolimit pasi u testua pozitiv për koronavirus.
  • Pjesa tjetër e familjes mbretërore është izoluar në shtëpitë e tyre të ndryshme.

Lajm i mirë nga familja mbretërore: Princi Charles është jashtë vetë-izolimit pasi u testua pozitiv për koronavirus. Për BBC dhe gazetarë të ndryshëm të mbretërisë,zyrtarë të pallatit konfirmuan azhornimin në një deklaratë, duke thënë “Clarence House ka konfirmuar sot se, pasi u këshillua me mjekun e tij, Princi i Uellsit tani është jashtë vetë-izolimit”.

Princi Charles kaloi shtatë ditë duke u vetë-izoluar në shtëpinë e tij në Birkhall në pronën mbretërore Balmoral në Skoci, pasi u testua pozitivisht për koronavirus. Në atë kohë, zyra e tij lëshoi një deklaratë zyrtare duke thënë “Ai ka shfaqur simptoma të buta por pavarësisht mbetet me shëndet të mirë dhe ka punuar nga shtëpia gjatë ditëve të fundit si zakonisht.”

Gruaja e Charles Camilla gjithashtu ishte testuar dhe nuk kishte virus. Ndërkohë, Mbretëresha është izoluar në Windsor me një staf skeleton, dhe sipas një deklarate nga Buckingham Palace në 25 Mars, “Madhështia e saj Mbretëresha mbetet në gjendje të mirë shëndetësore. Mbretëresha e pa Princin e Uellsit shkurt në mëngjesin e 12 Marsit dhe po ndjek të gjitha këshillat e duhura në lidhje me mirëqenien e saj. Ne nuk do të komentojmë më tej. ”

Pjesa tjetër e familjes mbretërore janë gjithashtu duke u izoluar në një përpjekje për të ndihmuar në rrafshimin e kurbës, me Kate dhe William në shtëpinë e tyre në fshat me fëmijët e tyre, dhe Meghan dhe Harry në shtëpinë e tyre të re në Los Angeles.

VERITAS.COM.AL