(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/

Një ndërtesë e fushatës së kandidates presidenciale të Francës, Marine Le Pen, u godit me arson ditën e Enjte- sipas njoftimit të zjarrfikësve dhe Policisë. Por dëmet ishin minore.

Zjarrfikësit u thirrën rreth orës 2:40 am (0040 GMT) në zyrat e katit të parë të një kompanie sigurimesh në adresën  “Rue du Faubourg Saint-Honore” në qendër të Parisit.

Një zëdhënës i shërbimit të zjarrfikësve tha se zjarri “ishte vënë shpejt nën kontroll” dhe dëmet o shkaktuan vetëm në derë dhe në korridor.

Kandidatja presidenciale anti-globaliste dhe anti BE, Marine Le Pen, është aty- aty me kandidatin centrist Emmanuel Macron ( sipas sondazheve) ipër raundin e parë të zgjedhjeve me 23 prill.

/Veritas.com.al/