WASHINGTON (AP) – Administrata Trump po njofton sanksione të reja ndaj Iranit pas sulmeve të raketave të kësaj jave nga Republika Islamike në bazat e SHBA në Irak.

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo dhe Sekretari i Thesarit Steven Mnuchin thanë të Premten se sanksionet e reja do të synojnë tetë zyrtarë të lartë Iranianë si dhe kompani në sektorin e çelikut dhe sektore të tjerë.

VERITAS.COM.AL/