Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu ishin në Pogradec ku inspektuan nga afër procesin e vaksinimit.

Ministrja Manastirliu tha se ka përfunduar vaksinimi i arsimtarëve ndërsa sot arrijmë në 200 mijë vaksinime në shkallë vendi.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama tha se: është një proces që nuk ndalet jemi duke ecur me ritme shumë të larta falë një reagimi efikas dhe koordinimit që bëhet edhe nen mbikëqyrjen e e ministres.

Përfitoj nga rasti tu bëj thirrje qytetarëve që t’i referohen portalit e -albania për çdo gjë, edhe për vaksinimin.

Askush s’do mbetet pa u vaksinuar. Këtë javë vijnë një sasi vaksinash që të vazhdojmë të vaksinojmë masivisht.

Pritet një tjetër lajm këtë javë për një sasi dozash që të vijnë. Ynë e ka përsëritur çdo ditë për fat të keq ka njerëz që ju duket si politikë që është shprehje xhelozie për turmën por çdo parti politike, sidomos një si e jona mund të ,mbledhë njerëz masivisht, por kjo është papërgjegjshmëri, se nëse nuk bëjmë vaksinim dhe distancim vështirësojmë procesin. I kemi para syve që për marshime të tilla janë plagosur shumë , po nuk duhet të sillet kështu lidershipi politik.

VERITAS.COM.AL