Etiketa: is_tag

Shtëpia e Lirisë mbeti pa liri/ Koalicioni i Berishës regjistrohet …pa Berishën
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka shpallur zyrtarisht regjistrimin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, midis Lëvizjes Socialiste për Integrim, Komisionit të Rithemelimit dhe ...
Ilirjan Celibashi: Nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit i Berishës në koalicion me LSI
Ilirjan Celibashi deklaroi sot se nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit të Berishës në koalicion me LSI-në. "Së pari për legjitimitetin e kërkesës unë mund të them se ne po e diskutojmë...
KQZ nxjerr Berishën jashtë ‘Shtëpisë së Lirisë’. LSI në koalicion vetëm me Nard Ndokën
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka përjashtuar Komisionin e Rithemelimit të Sali Berishës nga zgjedhjet e 6 marsit. Në shyrtimin e e kërkesës së Lëvizjes Socialiste për Inte...
Marrëveshja Berisha-LSI: “Po bashkohemi për fitore, do t’i sjellim ndryshimin Shqipërisë!’.
Është zbardhur marrëveshja që ka firmosur Komisioni i Rithemelimit të PD-së me Lëvizjen Soclaiste për Integrim për zgjedhjet e 6 Marsit, nën emrin “Shtëpia e Lirisë”. Në marrëveshjen e firmosur...
Berisha zyrtarizon koalicionin me LSI-në
KOMENT/ Nga BRIXHILDA XHURAJ Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, gjatë një konference për mediat ka konfirmuar koalicionin më Lëvizjen Socialiste për Integrim (LSI) në z...
Berisha prezanton kandidatët e tij për 6 bashkitë edhe si përfaqësues të LSI:
Sali Berisha e ka bërë fakt koalicionin me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Teksa ka prezantuar sot 6 kandidatët e tij për zgjedhjet e pjesshme në 6 bashki në datën 6 mars, Berisha tha se këto ka...
Basha-Berisha kthehen në SPAK për 21 Janarin 2011, në dosje edhe shumë zyrtarë.
Nga: Arsen Rusta/ Prokuroria e Tiranës pritet të rikthejë në SPAK dosjen e 21 janarit. Kjo pas kërkesës së familjarëve të viktimave dhe deklaratave publike të bëra nga ish ministri Brendshëm Lu...
LSI regjistrohet në zgjedhjet e 6 Marsit…, por pa Rithemelimin e Berishës
Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar zyrtarisht në KQZ kërkesën për tu regjistruar si subjekt politik në zgjedhjet e 6 Marsit. Zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit do të mbahen për ba...
Berisha “non grata”, Escobar: ‘Nëse PD ose parti tjetër udhëhiqet nga këta, nuk mund të prisni marrëdhënie normale’
“Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do t’ju kërkojnë llogari të gjithë atyre njerëzve që janë angazhuar në vepra të mëdha të korrupsionit”. Ka qenë kjo deklarata...
Gabriel Escobar: Berisha ‘non grata’, s’mund të jetë fytyra e PD! Nëse merr drejtimin e partisë, nuk do ketë marrëdhënie me SHBA
Ndërsa Berisha vijon luftën e tij për të marrë drejtimin e PD, si dhe synon të futet në zgjedhjet e 6 marsit, SHBA i jep goditjen e radhës. I dërguari special i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Grab...