Etiketa: is_tag

Goditi Berishën me grusht, lihet në burg Gert Shehu
Gjykata e Apelit ka caktuar masën arrest me burg për shtetasin Gert Shehu që goditi me grusht liderin demokrat Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit. 31 vjeçari ka thënë para Gjykatës se “dua...
Ish-kryeministri thirret për të dëshmuar por nuk pranon, zëdhënësi i tij: Nuk e denjon këtë polici politike
Sot ish kryeministri, Sali Berisha është thirrur që të dëshmojë në polici për sulmin e djeshëm ndaj tij. Sipas zëdhënësit të tij, Alfred Lela dhuna u pa live dhe Berisha reagoi me deklaratat për s...
Berisha u qëllua me grusht në fytyrë, shoqërohen dy truprojat e tij! Ish-kryeministri jep sot dëshminë në polici
Sot ish kryeministri, Sali Berisha pritet të paraqitet në drejtorinë e Policisë së Tiranës për të dëshmuar mbi sulmin e djeshëm ndaj tij. Mbrëmjen e djeshme janë shoqëruar në polici për të dhënë d...
Ku ishte Ilir Meta (që i bie më të fortit) kur ia hodhën ‘knock-out’ pikën e tij të dobët?
Nga Ardit Rada Një ditë para Samitit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Sali Berisha deklaroi se Tirana do të lebetitej nga protesta e 6 Dhjetorit. Dy ditë më parë, duke u përpjek...
Primaret e ‘Rithemelimit’/ ‘Proces farsë e manipulime, dorëheqje dhe pakënaqësi pas procesit.
Përmbyllja e numërimit për procesin e ‘Primareve’ ka sjellë edhe pakënaqësi tek kandidatë të cilët nuk kanë arritur të marrin numrin e votave që prisnin nga anëtarët dhe simpatizantët e Rithemelim...
Berisha refuzon njoftimin e Policisë: ‘Bulevardi do të mbushet si kurrë më parë!’
Ish-Kryeministri Sali Berisha e konsideron nul njoftimin që policia e shtetit i ka bërë dje që nuk e lejon organizimin e protestës më 6 dhjetor në Bulevardin e Tiranës sepse cenohet siguria kombët...
Berisha paralajmëron protestë në 6 dhjetor, ditën e Samitit të BE në Tiranë
Pasi u largua nga seanca plenare deputeti Sali Berisha nga oborri i Parlamentit deklaroi se populli opozitar do të vijë “në momentin e caktuar në Kuvend”, për t’i dhëne mesazh mazhorancës so...
Kaos në Kuvend, deputeti Berisha nuk lëshon foltoren; mblidhen tre a katër të tijtë
Seanca e kësaj të enjteje në Kuvend ka pasur tensione. Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka kërkoi vazhdimisht fjalën, ndërsa nënkryetarja Ermonela Felaj e ka refuzuar. Në mes të debat...
Berisha pranon blofin me “Primaret”, kandidatë vetëm për 26 bashki, nga 61.
Berisha ka mbledhur Kryesinë e PD, ku do të bëhet miratimi i kandidatëve finalë. Por Kryesia po shqyrton emrat vetëm për 26 bashki nga 61 që kemi në total… Ish-kryeministri Sali Berisha ka miratuar...
Berisha hedh dyshime mbi ambasadorin britanik që mbrojti emigrantët shqiptarë para mediave britanike.
Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith, ka mbrojtur shqiptarët pas sulmeve të ditëve të fundit në mediat britanike. “Më duhet të them se jam i zhgënjyer nga raportimet e mediave ang...