Etiketa: is_tag

Turqia a dikush tjetër, kanë bërë presion përherë që të ndërrojmë ‘kahje’, por… Berisha ka precedentin.
-‘Në vitin 2012 kam pasur një telefonatë të gjatë me ministrin e Jashtme të Turqisë-. Sali Berisha, ish president i Republikës dhe ish kryeministër ka folur sot në Kuvend mbi votën e Shqipërisë...
Sokol Balla ‘viktimë e Saimir Tahirit’, u pagua 200 mijë euro për intervistën në shtëpi.
Në një analizë të gjatë postuar në profilin e tij në ‘Facebook’, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë vështrim të fortë ndaj gazetarit dhe moderatorit televiziv, Sokol Balla.  Analiza e Berishës...
Berisha me Kardinal Troshanin: Princi i Kishës Katolike dëshmi e forcës së besimit!
Nga: Sali Berisha/ Fb "Një takim i përzemërt me Princin e Kishës Katolike Shqiptare, Eminencën e tij, Kardinalin Ernest Troshani. - Në këtë takim i shpreha Eminencës së tij, Kardinalit Ernes...
Berisha e pranon ‘përbashkësinë’ PD- LSI në protestën e të shtunës
Ish-lideri i PD, Sali Berisha tha në studion e lajmeve të Ora News me gazetaren Ilva Tare se bashkëpunimi mes PD dhe LSI në këto kushte është jetik për të rrëzuar kryeministrin Rama. Bersisha: ...
Një lamtumirë e dhimbshme për ne!
Nga: Sali Berisha/Fb Te dashur miq, sot familja jone me dhimbje dhe pikëllim te thelle i dha lamtumiren e fundit një njeriu shume te dashur për te gjithë ne, Sanie Berishes, bashkëshortes se vellai...
Berisha: Jerusalemi shqiptar është Kosova. VIDEO
Ish president dhe ish- kryeministër i Republikës, Sali Berisha, ka folur sot para gazetarëve mbi gjarjen më të fundit diplomatike e politike të qeverisë shqiptare: Votën kundër Shteteve të Bashkua...
Berisha flet për herë të parë mbi Lu, Soros dhe Putin.
Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuari special në emisionin "360Gradë" drejtuar nga Artur Zheji, në televizionin ‘Ora News’ mbrëmjen e së martës, dhe ka folur për herë të parë hapur mbi amba...
Konflikt në Kuvend, garda shtyn ish-kryeministrin Sali Berisha
Konflikt dhe përplasje në sallën e Kuvendit, pasi Garda e Republikës në mënyrë skandaloze ka penguar duke shtyrë ish-kryeministrin Sali Berisha. Zoti Berisha ishte drejtuar për në foltore kur ë...
Denoncimi: Bashkim Tahiri bleu Liqenin Artificial për 30 mijë euro, ose 2600 m2 për 11.5 euro
Ish- kryeministri Berissha denoncon përmes një informacioni mbi përfitimet nga shitjet fiktive të Bashkim Tahirit, baba i Sainir tahirit. Lexoni mesazhet e qytetarit dixhital! sb “Kjo eshte ...
Dita e Rinisë, 1990: Flet Berisha: ‘Po sot ku jemi?”.
Është privilegj kremtimi i Ditës së Rinisë që është dita e revolucionit demokratik paqësor, më e rëndësishmja në historinë e lirisë, ' tha Berisha. - Dita e revolucionit demokrati paqësor, më madh...