Etiketa: is_tag

Rama zbulon se Berisha ka ‘vijë të kuqe’ për në Amerikë.
Gjatë punimeve në seancën plenare të Kuvendit të mbajtura sot, kryeministri Rama ka zbuluar se ish- kryeministri Berisha ‘ka vizë të kuqe,  domethënë është i papranueshëm për në Shtetet e Bashkuar...
Jozefina Topalli: ‘Nuk dal në protestë krah LSI; gabuam një herë!’.
  Jozefina Topalli është intervistuar në emisionin "Mbrëmje Ide" me Mirela Milorin mbi situatën politike dhe zhvillimet më të fundit në PD. Ajo ka qenë shumë kritike me kreun e PD Lulzim B...
Ironia politike: ‘ Se armiku ishim ne’… Rama: ‘ armatosen pulat’. VIDEO
Kryeministri, Edi Rama edhe gjatë ditës përmes postimeve në rrjete sociale ka bërë ironi me rivalet e tij në politikë. Këtë herë Rama teksa tallet me deklaratat e paraardhësit të tij, Sali Beri...
Lleshaj dhe Berisha përplasen për ‘fishekzjarrët’. ‘S’jeni trima, jemi trima!”.
Ish president i Republikës, Sali Berisha i ka parë masat e qeverisë për ndalimin e fishekzjarrëve që hedhin fëmijë e të rinj natën e vitit të ri, si një shenjë ‘frike’ nga qeveria. Berisah ka shkr...
Berisha: ‘… bëhuni gati. O djem rrëmbeni armët…! “.
Zoti Sali Berisha, ish president i Republikës dhe kryeministër, ka paralajmëruar maxhorancën se ‘forca do ta shkulë’ nga pushteti. Ai ka thënë se nëse nuk miratohen amandamentet e projekt-ligjit m...
Dy mesazhe për protestën: Njëri nga Berisha, tjetri nga Rama
Koment/ Ndërsa Dr. Berisha në mungesë të Lulzim Bashës ka publikuar sot një letër të një studenti 'agjent' që thotë se dikush rejt tyre po bën aleanca me kryeministrin dhe po i bind studentët p...
Lufta e ‘provave’ mes palëve: Kryeministri Rama shfaq foton e Berishës në kazino
Në fushatën e ethshme politike që ka shpërthyer mes dy palëve: Maxhorancë dhe Opozitë për mbylljen e lojërave të fatit. Kryeministri Rama ka zbuluar një foto- dëshmi nga zoti Berisha si president ...
Kufijtë jugosllav të Marshallit i pranoi Bota; nuk ka autoritet mbi tokë që diskuton kufijtë e Kosovës.
Nga: Sali Berisha/ Ish- president i Republikës. "Unë pata shumë kënaqësi që bëra një diskutim të zgjeruar me zotin Albin Kurti, - tha Berisha, -  për të gjitha zhvillimet si në Kosovë ashtu dhe...
Thaçi godet Berishën: ‘Furnizove armët e Millosheviçit e strehove Arkanin, s’na duhen këshillat e tua’.
KOSOVË- Përplasje e fortë në distancë mes ish-kryeministrit shqiptar Sali Berisha dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Berisha u shpreh sot kundër idesë së Thaçit për korrigjim kufijsh në nego...
Sali Berisha nuk pajtohet me idenë e Hashim Thaçit për ndarjen e Kosovës
Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka dalë kundër idesë së ndryshimit të kufijve dhe shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, shkruan Express. Madje, ka thënë se nuk du...