Etiketa: is_tag

DASH: Lista e zezë amerikane e zyrtarëve me familjarët e botës “non grata”.
Departamenti Amerikan i Shtetit ka dërguar në Kongres emrat e personave të shpallur “non-grata” gjatë periudhës Tetor 2020 deri në Qershor 2021. Aty përfshihen ministra, prokurorë dhe zyrtarë të l...
Po, ti çfarë ke bërë…. Vajza e re “prish” takimin e Berishës, Sala ia kthen duke…..
Fjalimi i Sali Berishes me demokratët në Shkodër është "prishur" në momentin kur mikrofonin e mori një vajzë e re e cila filloi t'i kërkonte llogari Sali Berishës.... Sa anti-komunist keni qenë j...
“Qajtorja” e Sali Berishës, qytet më qytet
Nga Ardit Rada Shiheni me kujdes turin që ka ndërmarrë nëpër qytete Sali Berisha. Hallin e tij ka nisur ta qajë me militantët e Partisë Demokratike. Ata që janë gati të japin jetën për të, siç ...
Ilir Meta i bashkohet Sali Berishës, bën lëvizjen e papritur
Pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD-së, ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur një lëvizje kundër kryedemokratit Lulzim Basha dhe kërkon që ta largojë nga drejtim i partisë. Mirëpo në k...
Ai tha: “Jam i pari që marr kallashin”/ Cili është i burgosuri që shkeli masën e sigurisë për të shkuar në takimin e Berishës, i dënuar disa herë për vepra të ndryshme penale
Një person që ndodhet nën masën “arrest shtëpie” ka marrë pjesë  dje në “Foltoren” e mbajtur nga Sali Berisha në qytetin e Durrësit. Ai quhet Ilirjan Amedani, teksa e ka thënë vetë se rezulton ...
PD nuk ecën dot para me një këmbë në varr/ Yuri Kim
Pa e përmendur me emër por duke e cilësuar si një pengesë, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka “shënjestruar” ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili është shpallur “non grata” nga Departamenti Ameri...
“Kuvendi i PD do të mblidhet” Sali Berisha sfidon publikisht Bashën
Pasi lideri demokrat Basha tha se nuk do të ketë mbledhje të Kuvendit të PD për të shqyrtuar vendimet e qeverisë amerikane, ka ardhur dhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Ky i fundit t...
‘Foltorja’ në Fier, pjesëmarrje e ulët. Berisha-Kimit: ‘Dosje ka, por janë shpifje! Basha të lërë mandatin dhe të ikë nga erdhi
KOMENT/ 'Basha të lërë mandatin dhe të ikë andej nga erdhi' ishte thirrja që Sali Berisha i bëri kryedemokratit nga takimi që pati me demokratët e qarkut të Fierit. Duke e cilësuar si liderin q...
Menjëherë pas manovrave të Berishës/ Yuri Kim reagon nga Uashingtoni: ‘Jemi seriozë në luftë kundër korrupsionit, sidomos për ata ‘non grata’!’.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha nga Fieri. Berisha ne një miting të improvizuar me mbështetës të PD u përpoq t...
Sherr në kryesinë e PD/ Noka-Bashës: Thikë pas shpine Berishës! Basha: ‘Nuk lejoj grupimr anti- amerikane!’.
(FOTO: Flamur Noka konfliktohet edhe me Salianjin) Shpallja e Berishës “non grata” dhe përjashtimi nga grupi i PD-së ka qenë sërish objekt i përplasjeve në mbledhjen e grupit parlamentar. Fl...