Etiketa: is_tag

Britani/ Boris thumbon Corbyn e ekstremit të majtë se ka marrë para nga Irani
Nga: OLIVER JJ LANE Kryeministri dhe lideri i opozitës debatuan mbi Iranin në përplasjen e parë të Dhomës së Perfaqesuesve të së mërkurës 2020, ku Boris Johnson dukej se mbështeti aksionin e Sh...
Britania nuk do ta vajtojë vdekjen e Soleimanit: Kryeministri Johnson
Londër (AFP) - Britania nuk do të vajtojë për vdekjen e gjeneralit iranian Qasem Soleimani, tha Kryeministri Boris Johnson të dielën, megjithëse ai paralajmëroi se raprezaljet do të çonin në dhunë...
Parlamenti britanik mbështet Boris Johnson për marrëveshjen e tërheqjes nga BE.
BREITBART LONDON/20 Dhjetor 2019 LONDONR (AP) - Britania ndërmori një hap të madh drejt derës së daljes së Bashkimit Evropian të Premten kur ligjvënësit i dhanë miratimin paraprak Kryeministrit...
Aleati i Corbyn pranon se Partia Brexit mori votat e Laburistëve
VICTORIA FRIEDMAN Kancelari ne hije i Thesarit John McDonnell pranoi se Laburistet humben vota për shkak se përkrahësit e krahut të majtë qe mbështesin Largimin nga BE kaluan në Partinë Brexit....
Boris Johnson zotohet të çojë Brexit-in në fund, pa ‘nëse’, pa ‘sikur’”.
AFP/ 13 Dhjetor 20190 Londër (AFP) - Kryeministri Boris Johnson përshëndeti të premten "tërmetin" politik në Britani, pas një fitoreje të fortë zgjedhjesh, e cila i hap rrugën vendit të largohe...
Boris Johnson thërret për një ‘agim të ri’ pas fitores historike.
Boris Johnson ka thënë se do të punojë " natë e ditë" për të shpërblyer besimin e votuesve pas firtores së Konservatorëve të udhëhequr prej tij drejt një fitoreje ' historike'  në zgjedhje. End...
Britani: Konservatorët e Boris fitojnë si në vitin ’86 me Margharet Thatcher.
Konservatorët britanik duket janë të vendsur se fitojnë një maxhorancë të fuqishme si në vitin 86 me në krye MArgharet Thatcher- sipas një exit poll të publikuar për  BBC, ITV and Sky News. Vëz...
BRITANI: BORIS ËSHTË MILJE PËRPARA
Shkruan Daily Mail Boris Johnson është në rrugë për të siguruar një fitore dramatike në betejën elektoralesonnte, teksa 'muri i kuq'  i Laburistëve në bastionet që mbëhshtesin anulimin e Brexit...
Në skenën e gjithë botës: këto zgjedhje kanë jehonën e Shekspirit dhe të Dikensit.
-Fushata ka shpalosur një seri mini- dramash- Nga: Lloyd Evans Zgjedhjet e Krishtlindjeve po shpalosen si një seri mini- dramash nga të gjithë, që nga Dikens dhe nga klasikë të tjerë. Bor...
Kjo është dita më e rëndësishme në historinë e Britanisë së kohëve të reja.
Kjo është dita më e rëndësishme e historisë së viteve të fundit të Mbretërisë së Bashkuar. Votimi i sotëm do të vendosë fatin e Brexit, të ardhmen e vendit dhe atë të Bashkimit Europian. Qendra...