Etiketa: is_tag

Studiuesi Britanik trondit botën me ‘të vërtetën’ që mund ta prekim: COVID-19 zgjat deri në 2021.
  “Epidemia e koronavirusit pritet të zgjasë një vit, deri në pranverën e vitit 2021”, thuhet në një dokument sekret të hartuar nga Public Health England për personat përgjegjës të Shërbim...
CoVid 19: Zgjedhjet për Kryetar Bashkie të Londrës u ndërprenë për 12 muaj
OLIVER JJ LANE Votmet  për të zgjedhur kryetarin e ardhshëm të Bashkise së Londrës, si dhe një mori votimesh për kryetarë të bashkive të qyteteve dhe zgjedhjet e këshillit vendor që do të mbahe...
“60% e Britanikëve duhet të kontraktojnë virusin”. Dhe plas stuhia në Britaninë e Madhe
Ngjalli debat, jo pak, teza e shprehur nga Sir Patrick Vallance, një nga dy autoritetet më të larta mjekësore të qeverisë së Boris Johnson. Infektoni 60% të popullsisë për të krijuar një imunitet ...
Covid-19, Boris Johnson shokon: “Mësohuni të humbni të dashurit tuaj”
Boris Johnson ju foli dje qytetarëve që ai përfaqëson, duke i paralajmëruar ata për pasojat e dëmshme të kësaj pandemie. Një fjalim që rrezikon të përfundojë në librat shkollorë Giuseppe Aloisi...
Ministrja e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar diagnostikohet me koronavirus
OLIVER JJ LANE Nadine Dorries, një ministër e shëndetësisë në qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar të Boris Johnson është diagnostikuar me Coronavirus, duke ngjallur shqetësimin për qindra njerëz ...
Divorci i dytë mbretëror në një javë: djali i Princeshës Margaret ndahet
Një goditje tjetër e forte për Mbretëreshën Elizabeth e cila, pak ditë pas njoftimit për ndarjen e nipit të saj Peter Phillips nga gruaja e tij, sheh një çift tjetër që shpërthen Nga:Novella To...
Konflikti i Britanisë me Greqinë mbi thesaret derdhet në tensionet e Brexit
Nga Gabriela Baczynska, John Chalmers BRUKSEL (Reuters) - Një mosmarrëveshje e gjatë midis Britanisë dhe Greqisë për thesaret e lashta ka hyrë në tensionet mbi Brexit pasi një kërkesë për kthim...
Boris vë në rrezik marrëdhëniet me ShBA, ndërsa shtyn edhe vizitat ndërkombëtare
  Nga: VICTORIA FRIEDMAN Kryeministri Boris Johnson thuhet se po vë në rrezik marrëveshjet e ardhshme tregtare të Britanisë, duke vonuar udhëtimet ndërkombëtare. Kryeministri është v...
Frika e Irlandës për votimet: Në krye kush e do ishullin të bashkuar
Për herë të parë nacionalistët e Sinn Fein përpara në sondazhe. Partia e Kryeministrit Varadkar në rrezik Nga: Davide Zamberlan Irlanda e Londrës sot shkon të votojë për të zgjedhur Parlamen...
Fjalimi final i Nigel Farage në BE: Mbyllet mikrofoni, ndërsa ai valëvit flamurin e Mbretërisë së Bashkuar në fitore.
Nga: OLIVER JJ LANE Udhëheqësi i Brexit, Nigel Farage mbajti fjalimin e tij të fundit në Parlamentin Evropian të Mërkurën, ku ai e quajti Brexit si një fitore në "betejën historike që po ndodh ...