Etiketa: covid-19

“Ka qenë një javë e vështirë, por lajmi i mirë është se nuk shohim rritje…”/ Ambasada e SHBA.
Ambasada e SHBA në Tiranë thekson se java që po lëmë pas ka qenë e vështirë, por lajmi i mirë është se nuk po shohim rritje shpërthyese të infektimeve. Përmes një mesazhi në “Facebook”, ambasad...
Hapet në Tiranë ‘Spitali COVID-2’, realizohet kirurgjia e parë.
Hapet spitali i dytë COVID. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend. Spitali “Shefqet Ndroqi” ka pritur pacientin e parë, një ndërhyrje kirurgjikale tek një e re e pre...
Matteo Salvini telefonon Ramën: Nuk do ta harrojmë kurrë bujarinë tuaj!
Ish-ministri i Brendshëm, Matteo Salvini ka marrë në telefon kryeministrin, Edi Rama për ta falënderuar për dërgimin e 30 mjekëve shqiptarë në Itali. Ai thotë se, nuk do ta harrojnë kurrë bujarinë...
CoVId-19/ SHBA, BE dhe shtete evropiane, falënderim për shqiptarët që respejtojnë masat; nuk shikojmë rritje…
TIRANË- “ËSHTË SHUMË E RËNDËSISHME QË TË RESPEKTOHEN MASAT QË JAPIN REZULTAT: distancimi fizik, të qëndruarit në shtëpi, larja e duarve, mbështetja emocionale e njëri-tjetrit. Falënderim i pam...
CoVid-19, në Shqipëri shtohen 15 raste të reja brenda 24 orëve
Sipas të dhënave të bëra publike nga ministria e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit është shtuar me 15 raste të reja. Në vendin tonë numri i të shëruarëve nga ky virus vdekjeprurës ka shkuar...
Një princeshë spanjolle është e para mbretërore në botë që vdes nga koronavirusi
  Princesha Maria Tereza e Bourbon-Parma, kushërira e mbretit Felipe IV të Spanjës, vdiq të enjten nga COVID-19. Princesha 86-vjeçare është e para anëtare e një familjeje mbretërore që ...
Nuk ka më fjalë: Numri i të vdekurve në Itali i kaloi 1000 në ditë
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 10023, që do të thotë janë 889 viktima në 24 orët e fundit.  Rastet ja...
Kosovë/ Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin
Në kohën e ankthit të përballjes me coronavirusin, Qeveria Kurti shkarkon njeriun që ishte në ballë të luftës me pandeminë, Naser Ramadanin, ndërsa në Bordin e ri të SHSKUK-së dërgon anëtarin e Ve...
Koronavirusi dhe presioni i lartë i gjakut: Cila është lidhja?
Nëse keni presion të lartë të gjakut, është mirë të bëni kujdes të veçantë për të mbrojtur veten gjatë shpërthimit të koronavirusit (COVID-19). Hulumtimet e hershme tregojnë se njerëzit me ketë gj...
Sot u bënë 10 viktima nga Covid-19 në vendin tonë
  Sot në mëngjes ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari me inicialet Ll. N. ishte prej 10 ditësh i sëmurë dhe po tr...
Faqja 7 prej 19« E para...56789...E fundit »