Etiketa: covid-19

Spanja kapërcen Kinën në infektimet nga koronavirusi
Clara-Laeila Laudette dhe Inti Landauro Reuters Mars 30, 2020 MADRID (Reuters) - Spanja kapërceu Kinën në numrin e të infektuarve me koronavirus të hënën, pasi qeveria shtrëngoi kufizimet mb...
Peshkopi i shquar i Kishës Ortodokse Serbe vdes nga koronavirusi
Reuters Mars 30, 2020 BEOGRAD, 30 Mars (Reuters) - Një peshkop i shquar në Kishën Ortodokse Serbe vdiq nga infeksioni i koronavirusit më pak se një javë pasi u shtrua në spital, tha dioqeza e t...
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Ndërron jetë 82-vjeçarja, viktima e 12 në Shqipëri
Ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv pacientja 82-vjeçare L. M., nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19. E moshuara po trajtohej prej 5 ditësh në spitalin infektiv, ndërsa në dy ditët e fundit gjen...
Konfirmon Dr. Pëllumb Pipero: ‘Qeveria prej ditësh na siguroi ilaçin që po bën bujë në botë!’
  Tiranë, 30 Mars- Mjeku i Shërbimit Infektiv në QSUT, Dr Pëllumb Pipero ka deklaruar në emisionin Open në Top Channel se me ndihmen e qeverisë shqiptare është siguruar ilaçi i cili po bën buj...
E vërteta fshihet në Kinë: Deri 10% e të sheruarve nga Covid-19, testohen pozitiv.
Deri në 10 përqind të pacientëve të shëruar me koronavirus testohen pozitivë përsëri, thuhet në raport Rreth 10 përqind e pacientëve të rikuperuar me koronavirus në Kinë u testuan përsëri pozitiv...
Trump thotë se ‘kulmi në nivelin e vdekjes’ së koronavirusit me gjasë brenda dy javësh
Trump thotë se 'kulmi në nivelin e vdekjes' së koronavirusit me gjasë brenda dy javësh, zgjat udhëzimet për distancimin social deri më 30 prill Presidenti Trump të Dielën deklaroi se "piku i ...
Barbara d’Urso: “Shqiptarët, një popull i mrekullueshëm”, moderatorja italiane preket për gjestin e mjekëve
Moderatorja italiane Barbara d´Urso, ka shprehur vlerësimet maksimele për Shqipërinë, pas dërgimit të një ekipi mjekësh. Ata shkuan në Itali, për t’i ardhur në ndihmë në luftën kundër Covid-19. Ky...
Rama për “La Stampa”: Virusi nuk ka nevojë për viza dhe s’mund të hidhet në det/
Në një intervistë për gazetën e njohur italiane “La Stampa”, kryeministri i vendit, Edi Rama u shpreh se kurrë nuk ka parë që një luftë të fitohet duke u mbrojtur, duhet të sulmosh. “Ky ë...
Koronavirusi, shok në Francë: vdes ish-ministri Devedjian
Patrick Devedjian kishte njoftuar vetëm tre ditë më parë se ishte infektuar me koronavirus. Kryeministri Philippe pranon se situata në Francë do të përkeqësohet në ditët në vijim Gabriele Lagan...
Leksioni i madh i kryeministrit shqiptar për burokratët e BE
Roberto Vivaldelli 29 MARs 2020 "Nuk jemi një vend i pasur por nuk harrojmë vëllezërit Italianë që na ndihmuan dhe na pritën".Eshtë një diskutim që do të mbetet i gdhendur në histori, të paktë...
Faqja 6 prej 19« E para...45678...E fundit »