Etiketa: covid-19

COVID-19/ 4000 viktima në Shtetet e Bashkuara
  Vdekjet në lidhje me koronavirusin arrijnë 4,000 në SHBA ndërsa projektet e task force të Shtëpisë së Bardhë arrijnë deri në 240,000 vdekje Numri i vdekjeve të lidhura me koronavirusin arriti në...
COVID-19/ Në 24 orë u shëruan 15, por janë shtuar 19 të infektuar në vend
Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet: Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e ...
LAJM I HIDHUR: Dy pacientë të tjerë ndërrojnë jetë, shkon në 15 numri i të vdekurve në Shqipëri
  Ministria e Shëndetësisë njofton se dy pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë në spital, duke e çuar në 15 numrin e viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Pacienti 77-vjeçar I. B., nga Kav...
COVID-19/Itali, 837 vdekje të tjera në 24 orët e fundit
Koronavirusi nuk ndal dorën në Itali, ku vetëm në orët e fundit janë shënuar 837 të vdekur. Bashkë me viktimat e orëve të fundit shkon në 12.428 viktima në total. Në raportin e 24 orëve të f...
COVID-19/ Pompeo paralajmëron se çdo vend të informojë saktë
  Pompeo paralajmëron se çdo vend duhet të 'intensifikojë dhe të sigurojë informacion të saktë, transparent' për koronavirusin Sekretari i Shtetit Mike Pompeo, në një intervistë në "Hannity" të hë...
Koronavirusi mund të shpërndahet nga ajri, sugjeron studimi
Mund të jetë e mundur që koronavirusi të transmetohet përmes ajrit, sugjeron një studim i ri i lëshuar gjatë fundjavës. Në një studim të përbashkët nga Qendra Mjekësore (UNMC) dhe Instituti Kom...
Mjekët shqiptarë në Itali. Berluskoni lavdëron “tradita të mëdha” të kombit dhe falënderon Ramën.
Mbi aktin e solidaritetit të Shqipërisë me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, ka reaguar ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni. Në një postim në Instagram, Berluskoni shkrua...
CoVid-19/ Vjen një lajm i mirë, deri tani 52 të shëruar; por në mëngjes është shtuar edhe një vitkimë.
Teksa numri i viktimave në vend nga koronavirusi u rrit në 13, ministria e Shëndetësisë dha edhe një lajm të mirë: Gjatë 24 orëve të fundit kemi 8 pacientë të shëruar duke e çuar numrin e të sh...
“Top Talk”: Kriza nga koronavirusi, Qeveria do të dalë në Maj për të marrë borxh, por nuk thotë vlerën
Në studion e emisionit “Top Talk”, të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar me anë të një lidhje “Skype”, kryeministri i vendit Edi Rama. Kryeministri teksa foli se në çfarë sit...
Princi Charles ka dalë nga vetë-izolimi pasi u testua pozitiv për koronavirus
Mehera Bonner Cosmopolitan Mars 30, 2020   Princi Charles është jashtë vetë-izolimit pasi u testua pozitiv për koronavirus. Pjesa tjetër e familjes mbretërore është izoluar në s...
Faqja 5 prej 19« E para...34567...10...E fundit »