Etiketa: is_tag

COVID19/ Sot dita rekord infektimesh: 786 raste të reja dhe 11 viktima në vend.
  Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 786 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 11 qytetarë. Ndërkohë ...
COVID19/ Manastirliu: Nga sot rimbursim 100% të trajtimit ambulator, do trajtohen të siguruarit dhe të pasiguruarit
Të gjithë pacientët me Covid19 që trajtohen në banesë të siguruar ose jo, nga sot do të përfitojnë rimbursimin për trajtimin e tyre. Deklarata u bë nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes S...
COVID19/ Shpërthim infektimesh, 711 raste të reja, 9 viktima dhe 412 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat e higjienës, distancimit fizik dhe mbajtjen e maskës në çdo ambient jashtë shtëpisë. ...
Covid19/ Gjendje alarmante rreth nesh në Evropë. Austria në karantinë, Zvicra nuk ka shtretër për terapi intensive.
Austri: Qeveria austriake shpalli sërish karantinën. Jeta publike është reduktuar në minimumin e domosdoshëm. Austria kalon për herë të dytë në karantinë. Gjysma e reparteve të reanimacion...
Kompania amerikane ‘Moderna’ jep lajmin e madh: Vaksina kundër Covid 95% efektive
Pas vaksinës së parë, tashmë një tjetër vaksinë pretendon se ka shënuar sukses ndaj COVID-19. BBC raporton se vaksina e prodhuar nga kompania amerikane Moderna mbron 95% nga COVID-19 dhe po pla...
COVID, ndërron jetë drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu
Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu, ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit nga Covid 19, . Ai u shtrua në spitalin Infektiv  dhe është futur në intubim 3 ditë më parë. Gjendja...
COVID19/ Rekord i ri infektimesh: 597 raste dhe 11 viktima në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë njofton zyrtarisht se këtë të dielë janë regjistruar 597 raste të reja dhe 11 viktima nga COVID-19. Kjo e dielë shënon edhe një rekord të ri gjatë pandemisë në Shqipëri pa...
Aktori Valter Gjoni humb jetën nga COVID. Erion Veliaj: ‘I shërbeu Tiranës për 40 vjet!’.
Valter Gjoni, aktori i dhjetëra roleve dhe gjithashtu ish-drejtori i Protokollit në Bashkinë e Tiranës, ndërroi jetë dje në darkë nga Covid-19. Këtë lajm e ka bërë publik kreu i bashkisë së Tir...
COVID19/ Ditë e vështirë, 7 viktima dhe 490 raste të reja.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 490 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 7 qytetarë. Ndërkohë betejën...
Kryepeshkopi Anastas i prekur me COVID, Top Channel sjell pamjet nga spitali në Athinë.
Ambasadorja shqiptare Luela Hahjadaraga ka takuar kryepeshkopin Anastas Janullatos në spitalin “Evangjelizmos”, ku po kurohet nga COVID-19. Top Channel ka mundur që të hyjë në spita...