Etiketa: is_tag

Covid19/ ISHP: ‘Fëmijët nuk e transportojnë virusin si të rriturit. Kush preket- sa më shpejt në spital’.
Specialistja e ISHP-së Eugena Tomini ka folur sot në News24 për situatën nga COVID-19 në vend teksa tha se jemi në një rrisk të shtuar. Sa i përket frikës së njerëzve për të shkuar në spital, Tomi...
Presidenti që shkel rregullat e Covid/ Akti i Metës, jehonë në mediat greke
Shkelja e ligjeve dhe rregullave anti COVID në këto kohë të vështira nga çdokush prej qytetarëve është një veprim i dënueshëm por kur këtë e bën qytetari i parë i vendit kjo përbën një skandal të ...
Vaksina kundër Covid19/ Rama: “Të parët janë mjekët, policët e mësuesit”.
Kryeministri Edi Rama, në një komunikim online me gazetarët, duke folur për vaksinën për koronavirusin, deklaroi se uron që Shqipëria të mos mbesë mbrapa në këtë proces në raport me shtetet e tjer...
COVID19/ Sot kishte 17 viktima dhe 795 raste të reja
  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar 17 viktima dhe 795 raste të reja. “Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifiku...
Manastirliu: ‘Bëhemi gati për COVID4 dhe spitalet rajonale’.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me ekipin e mjekëve dhe infermierëve ka inspektuar ditën e sotme spitalin Covid4 në aksin Tiranë-Durrës, i cili është g...
Ministria e Shëndetësisë/ Edhe 737 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19, duke mos e ulur asnjë moment vigjilencën për r...
COVID19/ NË MAQEDONINË E VERIUT GJENDJE E JASHTËZAKONSHME PËR 30 DITË
Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme mori vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë. Vendimi pritet të hyjë në fuqi nga dita e nesërme. Ndërkohë ky vendim vjen pas propozimi...
COVID19/ Vdekje rekord në Shqipëri, 15 persona, 836 raste të reja infektimesh.
Shqipëria ka shënuar një tjetër rekord negativ për vdekjet dhe infektimet nga covid-19.  Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 15 persona ndë...
Basha nxit agresivitetin kundër mjekëve/ Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas akuzave të Lulzim Bashës se po fshihen vdekjet nga Covid në vend. Institucioni në fjalë e fton Bashën që të ballafaqojë hamendjet e tija dhe shifrat që p...
Një ‘Rifillim i Madh’ post- Covid i udhëhequr nga elita? Jo, ajo që na duhet së pari është të heqim qafe qasjen globaliste që na futi në këtë rrëmujë
Nga: Norman Lewis Vizioni i Forumit Ekonomik Boteror për të ardhmen nuk është një konspiracion, por një manifest fals, i pandershëm nga një klasë sunduese e pazgjedhur. Virusi ka justifikuar sh...