Etiketa: is_tag

COVID-19, vdes në moshën 66-vjeçare Engjëll Dakli, ish-kryebashkiaku i Elbasanit
Një tjetër zyrtar i larte ka humbur jetën nga koronavirusi. Ish-kryebashkiaku i Elbasanit Engjëll Dakli nuk ka mundur të fitojë betejën me virusin e rrezikshëm SARS-COV2 dhe pse ishte dërguar për ...
Covid19 në 24 orë/ 13 jetë të humbura dhe 782 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot për situatën e COVID19 në 24 orët e fundit në vend, duke konfirmuar 13 humbje jete dhe 782 raste të reja me Covid 19. Po ashtu në 24 ...
Covid19/Dr.Tritan Kalo: ‘Ja pse nuk mund të ndodhë fshehja e numrit të viktimave. Thjesht tymnajë mbi punën tonë!’.
Gjatë prezantimit të situatës epidemiologjike, mjeku i njohur Tritan Kalo, pjesë e Komitetit të Ekspertëve sqaroi publikisht se pse është e pamundur fshehja e numrit të viktimave nga Covid 19 në s...
Sot, në 30 nëntor, Moderna aplikon për autorizim emergjent të vaksinës kundër COVID-19
Kompania Moderna.Inc tha se të hënën do të aplikojë për autorizim emergjent në SHBA dhe Evropë të vaksinës së saj kundër COVID-19. Rezultatet e testimit të fazës së tretë të vaksinës së kësaj k...
COVID19/Hidhet nga kati i tretë i “Shefqet Ndroqit”, ndërron jetë 60-vjeçari nga Rrësheni
Një 60-vjeçar nga Rrësheni është vetëhedhur nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, ku ka ndërruar jetë. Sipas burimeve, Leonard Skabona kishte 2 ditë i shtruar në spital dhe në...
COVID19/ Humb jetën nga koronavirusi basketbollisti i njohur shqiptar, Petraq Gjogu
  Ka ndërruar jetë nga Covid-19 basketbollisti nga Berati, që ishte arbitër i ndeshjeve të volejbollit, Petraq Gjogu. 72-vjeçari ishte i shtruar prej 2-javësh në Spitalin Covid, në Tiranë. ...
“Kortizoni vetëm pas 72 orësh, por jo heparinë”. Protokolli për kurat në shtëpi
Protokolli për kurimin në shtëpi për koronavirusin është përcaktuar pothuajse nga CTS: Po për kortizonin pas 72 orësh, Jo për heparinën dhe integratoret Francesca Galici    Edhe pse ...
COVID19/ Suedia në kundratendencë: Pak duan të vaksinohen.
Nga: Mauro Indelicato Edhe një herë Suedia konfirmohet në kontrast me pjesën tjetër të endeve Evropiane në trajtimin e pandemisë. Vendi Skandinav në pjesën e parë të merrgjencës koronavirus bër...
Covid19/ Publikohen shifrat: 11 vetë humbin jetën dhe 835 raste të reja në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në Shqipëri, 11 persona. MSH shprehet se në 24 orëshin e fundit janë kryer gjithsej 2 253 teste, ndë...
COVID19/ Ulen shifrat: 545 raste të reja dhe 16 jetë të humbura në 24 orët e fundit
Numri i të infektuarve dhe të vdekurve nga COVID-19 është ulur gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Nga 2.026 testime të kryera  kanë rezultuar pozitivë 545 qytetarë, ndërsa kanë ndërruar j...