Etiketa: is_tag

COVID19/ Dy viktima të tjera, pacientët në terapi intensive janë rëndë. 68 raste në 24 orë: Ministria e Shëndetësisë.
Dy viktima të tjera dhe 68 raste me covid-19, ky është bilanci për vendin tonë në 24 orët e fundit.  Dy qytetare nuk e kanë fituar dot betejën me Covid19 në spitalin infektiv, ku po trajtohes...
COVID19/ Shënohen edhe dy viktima; 81 pacientë tek Infektivi, mes tyre edhe mosha të reja
Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik ndërsa dha detajet për situatën epidemiologjike në vend, tha se vijon të ketë shtrime të reja në spital dhe pacientë që kanë nevojë për terapi inte...
Vigjilencë për gjeneratën, koronavirusi po prek rëndë moshat e reja
Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, Najada Çomo thotë se koronavirusi po prek rëndë moshat e reja dhe është shtuar numri i vdekjeve në këtë grup-kategori. “E vërteta janë se janë prekur ata që...
Njoftim i PD: ‘Nga Amerika vjen lajmi se deri në 1 tetor vdesin 1306 shqitparë nga COVID’.
Gazmend Koduzi, kreu i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokratike, deklaroi në “Ditari” në A2 se në SHBA ka një parashikim apokaliptik për situatën e koronavirusit në vendin tonë. “Nj...
COVID-19/ 3 të vdekur dhe 71 raste pozitivë në 24 orë.
3 persona kanë humbur jetën nga koronavirirus në vendin tonë. Përveç mjekut Hysni Shkjau, kanë humbur jetën dhe 2 persona të tjerë. Ndërkohë janë identifikuar 71 raste pozitive. Në një komuniki...
Dr. Hysni Shkjau humb betejën me COVID19. Manastirliu: ‘Dhimbje e madhe për të gjithë ne!’
Lajmi i hidhur për ndarjen nga jeta të doktor Hysni Shkjaut u bë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Sipas MSH-së, mjeku luftonte prej disa ditësh me COVID19 në spitalin infektiv dhe gjendja e t...
Manastirliu apel të rinjve: ‘Jeni të rrezikuar edhe ju, kini kujdes për vete dhe kujdesuni për prindër e gjyshër!’.
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në rrjetet sociale, u ka bërë apel qytetarëve që të jenë të kujdesshëm për të frenuar Covid-19. Zonja Manastirliu shkruan se...
COVID19/ Rritet bilanci në 24 orë: 3 viktima të tjera, 90 raste të reja, 1 foshnje 2 muajsh po merr trajtim.
Në një komunikatë të përditshme për mediat, Ministria e Shëndetësisë deklaroi se tre persona të tjerë kanë humbur jetën në vend si pasojë e koronavirusit. Po kështu, në bazë të testimeve të...
Me sa duket, koronavirusi e bëri zakon të marrë nga tre jetë çdo ditë.
  Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot raportin për 24 orët e fundit të situatës epidemiologjike. Sipas ministrisë kanë humbur jetën 3 të moshuar që kanë qenë ne terapi intensive. Shko...
Vdekja e dr. Pushit nga koronavirusi/ Yuri Kim: ‘Do të kujtohet si hero!’
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar për ndarjen nga jeta të mjekut Arjan Pushi, pas infektimit me Covid-19. Nëpërmjet një shënimi në Twitter, ambasadorja Kim shkruan se mjeku Pushi do të...