Etiketa: is_tag

COVID-19/ Ndërron jetë pacienti 66 vjeçar në spitalin infektiv.
Një pacient 66-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej një jave në gjendje të rëndë.  Gjendja e tij është përkeqësuar si pasoj...
OVID-19 në Shqipëri/ 78 raste të reja, rekordin e mban Shkodra
  Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus pothuajse ne gjithe vendin dhe shtrimeve te reja ne spital. Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 78 ...
Novak Djokovic dhe gruaja e tij Jelena testohen pozitiv për COVID-19
  Liz Roscher Novak Gjokoviç, tenisti në renditjen No.1 në botë, ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Djokovic u testua të hënën dhe njoftoi testet pozitive të tij dhe gruas së tij në një...
COVID19/ Tronditja që shkaktoi 34 vjeçarja, rritet numri i rasteve- vendin e parë Kruja
Sot në mengjes, ka hyumbur jeten nje 34 vjeçare, e cila ishte e shtruar  në Spitalin Infektiv, njoftoi ministria e Shëndetësisë. Ajo ishte e shtruar në gjendje të rëndë në spital prej disa ditë...
Bie kurba e COVID-19/ Vetëm 33 raste të reja në 24 orët e fundit në vend
Pas një dite me shifra rekord, ku u numëruan 71 raste të reja dhe një shtim i frikshëm i pacientëve të shtruar në Infektiv, vijon përhapja e koronavirusit në vendin tonë. Ne nje dalje publike p...
COVID-19, Manastirliu: Rreziku është afër, vetëm duke treguar kujdes mund ta mposhtim virusin
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, paralajmëron qytetarët se më e keqja nga koronavirusi nuk do të vijë vetëm nëse tregohet kujdes në përditshmëri nga të gjithë. Në një postim në Fac...
Sondazhi: 8-në-10 persona kanë vizion ‘të favorshëm’ ndaj personave që veshin maska
TONY LEE Tetëdhjetë për qind e Amerikanëve - përfshirë 68 për qind të Republikanëve dhe 61 për qind e atyre që "aprovojnë me forcë" punën e Presidentit Donald Trump - kanë një vizion të favorsh...
E reja nga beteja me Covid/ Të shtruar edhe mosha të reja; pacientë 30-vjeçarë, 9 në gjendje të rëndë
  Nuk ka asnje preference moshe koronavirusi. Te dhenat e fundit nga Ministria e Shendetesise, duhet te na bejne te reflektojme mire dhe te rrisim seriozisht vigjilencen, pasi virusi eshte...
Tuneli special që dezinfekton vizitorët e Putin
Çdo mysafir i presidentit duhet së pari domosdoshmërisht të kalojë nëpër një "tunel dezinfektues" të veçantë. Ja se si funksionon Nga:Federico Giuliani  Te takosh Vladimir Putin në kohën e k...
Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, dje 86, sot 50 raste pozitive në 24 orët e fundit
Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 50 raste pozitive me koronavirus. Një ditë më parë, në vendin tonë u shënua numri rekord i të infektuarve, ku u regjistruan 82 raste pozitive. Pë...