Etiketa: is_tag

COVID19/ Humb jetën mjeku i parë, Arjan Pushi. Manastirliu: ‘Kontributi i profesorit mbetet i pashlyeshëm’.
Sot ka humbur jeten mjeku Arjan Pushi, i infektuar me koronavirus dhe i intubuar qe prej dy ditesh. Humbja e doktor Pushit eshte pritur me dimbje te madhe nga koleget dhe te njohurit. Ministrja ...
COVID19/ Edhe tre viktima, 69 raste të reja në 24 orët e fundit
  Duket se bilanci i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri sa vjen dhe po thellohet. Ministria e Shëndetësisë raporton se tre persona kanëhumbur jetën në 24 orët e fundit. Ndërkohë janë shënuar e...
Ministria: ‘Lajmi për vdekjen e Dr. Arjan Pushi, nuk është i vërtetë!’
Ministria e Shëndetësisë ka bërë një sqarim lidhur me lajmet se mjeku i njohur Arjan Pushi, ka ndërruar jetë tek Spitali Infektiv. Sipas Ministrisë, lajme të tilla janë të pavërteta, ...
Përçahet BE, Greqia hap kufijtë me Shqipërinë në 1 korrik.
Greqia ka konfirmuar se do të hapë kufijtë me Shqipërinë, edhe pse BE ku ben pjese edhe shteti helen, ka vendosur te mbylle kufijte per Shqiperine per shkak te koronavirusit. Ka qenë zëdhënësi ...
COVID19/64 raste të reja. 2 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit nga 371 teste të kryera janë konfirmuar 64 raste të reja pozitive me Covid-19 në vendin tonë. Për të katërtën javë të vijimit të ep...
COVID-19/ 110 ditë nga dita e parë e mbylljes. Sot shënohet viktima 55, 72 raste të reja në një ditë.
Sot shenohet dita e 110 e mbylljes nga koronavirusi. Por sot shenohet gjithashtu edhe viktima e 55  nga COVID-19 në Shqipëri ku një 70- vjeçar  nga Shkodra dhe një 54 vjeçar nga Tirana ndërruar je...
COVID19/ Sot humbën jetën dy vetë, 61 raste të reja, 48 pacientë të shëruar
  Humbën dy jetë në Spitalin Infektiv në 24 oret e fundit. Sipas ministrise së Shëndetësisë, betejen me Covid-19 e kane humbur një 59 vjecare nga Lushnja dhe një 77 vjeçar nga Vlora. “Dy qy...
COVID19/ Dy viktima në spitalin Infektiv gjatë 24 orëve
Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë humbur jetën një 76 vjeçar dhe një 54 vjeçar, të dy me sëmu...
‘Njerëzit janë të shqetësuar’: Ringjallja e koronavirusit mund të fshijë muajt e progresit, kanë frikë ekspertët
  Një ringjallje e koronavirusit në disa shtete mund të fshijë dy muaj përparim në Sh.B.A në luftimin e pandemisë, paralajmërojnë disa ekspertë dhe administratorë të spitaleve - dhe politika...
COVID-19/ Ndërron jetë pacienti 66 vjeçar në spitalin infektiv.
Një pacient 66-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej një jave në gjendje të rëndë.  Gjendja e tij është përkeqësuar si pasoj...