Etiketa: covid19

Pas 32 ditësh shënohet viktima e parë nga COVID, i pavaksinuar!
Pas 32 ditësh në 24 orët e fundit është shënuar viktima e parë nga COVID në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shënuar edhe 30 raste të reja me COVID. "Pavarësisht përpjekje...
‘Delta’ i përhapur thuajse në gjithë vendin/ Albana Fico: 21 mostrat e dërguara në Gjermani dolën pozitive!
Në mbledhjen e sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve, Fico tha se në 21 mostrat e dërguara për verifikim në laboratorët gjermanë, rezultuan se ishin positive më variantin e ri “Delta” të COvid-1...
6 të infektuarit me Delta e kishin bërë vaksinën/ Silva Bino jep detaje cilës kompani i përkisnin vaksinat.
Shefja e sëmundjeve infektive në ISHP, Silva Bino ka dhënë detaje mbi personat e diagnostifikuar me variantin Delta në Shqipëri, 6 prej të cilëve kanë qenë të vaksinuar. Bino tha se ajo që është e...
Ja qytetet ku është zbuluar varianti Delta: Komiteti i ekspertëve
Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur sot, një ditë pasi Ministria e Shëndetësisë konfirmoi prezencën e variantit Delta të koronavirusit në Shqipëri. Ekspertët e Komitetit kanë bërë thirr...
Ministria e Shëndetësisë konfirmon prezencën e variantit Delta. Manastirliu u bën thirrje qytetarëve të vaksinohen.
Në vendin tonë është konfirmuar varianti Delta, i infeksionit Sars-Cov2. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se, nga kampionet e dërguara në Institutin e Virologjisë – Cha...
Sërish ka rritje rastesh me Covid19/ 34 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit
Sërish ka pasur një rritje të rasteve me COVID në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të infektuarve aktivë në 232.  Nga 3348 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 34 q...
Nis: Vaksinim derë me derë për të mbrojtur sa më shumë qytetarë kundër COVID-19. Hapi i parë nis nga Paskuqani
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se prej ditës së sotme ka nisur procesi i vaksinimit anti-COVID me njësitë e lëvizshme. Vaksini...
Procesi i Berlinit, Merkel: Tre milionë doza vaksinash kundër COVID për Ballkanin Perëndimor!
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas një takimi virtual me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në kuadë të Procesit të Berlinit, ka bërë të ditur se Gjermania do të ndajë tre milionë doza të v...
Sot dhe nesër vaksinim i hapur. Sapo kanë mbërritur edhe 24 mijë vaksina në aeroportin e Rinasit.
Ditën e sotme dhe të nesërme nga ora 8 e mëngjesit deri në 8 të mbrëmjes do të mund të vaksinohen qytetarët mbi 18 vjeç.  Nismën e vaksinimit të hapur që Ministria e Shëndetësisë shpalli të s...
COVID19/ 29-30 qershor ditë të hapura vaksinimi për +18 vjeç!
Të gjithë personat mbi 18-vjeç që kanë dëshirë të marrin vaksinën kundër koronavirusit, do të kenë mundësi ta bëjnë këtë në datat 29 dhe 30 qershor duke shënuar ditë të hapura të vaksinimit masiv ...
Faqja 3 prej 4912345...102030...E fundit »