Etiketa: is_tag

Pse Kruja ka numrin më të lartë të të infektuarve?
Prej disa ditesh po behet pyetja: " Pse ne Kruje ka me shume qytetare te infektuar me Covid19?" Interesi vjen nga fakti se Kruja është qyteti që ka numrin më të lartë të të infektuarve aktivë, ...
Covid19/ Italia ‘kapi’ sot shifrën më të mirë të të infektuarve që nga 10 marsi.
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 28884, që do të thotë janë 174 viktima në 24 orët e fundit. Rastet t...
Rama: ‘Strategji jo, teste jo, mjekësi jo dhe dolëm më mirë se dynjaja’ . Shqipëria e fundit për humbjet!
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në facebook, hartën e renditjes së Shqipërisë, në rajon dhe Evropë, sa i përket numrit të viktimave nga Covid-19 për 1 milion banorë, ku vihet re se ka të njëjtë...
Covid19/ Rritje e frikshme, në Itali numri i të vdekurve sot 205 më shumë se dje.
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 28710, që do të thotë janë 474 viktima në 24 orët e fundit, 205 më shum...
Evropa po lehtëson masat e mbylljes nga Covid19
Franca do të lehtësojë bllokimin gjatë urgjencës Diçka më tepër tani mbi vendimin e Francës për të zgjatur gjendjen e saj të jashtëzakonshme shëndetësore deri në 24 korrik: Megjithëse fuqitë...
Madonna planifikon të ‘thithë ajër në COVID-19’ pasi u testua me antitrupa.
Raechal Shewfelt Madonna testohet pozitive për antitrupat dhe thotë se dëshiron të "marrë frymë në ajrin COVID-19" Scroll back up to restore default view. Madonna ka zbuluar disa lajme sh...
Covid & harta/Ministria e Shëndetësisë zbardh të dhënat e fundit: Rritet në 519 numri i të shëruarve dhe ja bashkitë e pastra!
Ka shkuar në 789 numri i të infektuarve me koronavirus në vendin tonë. Gjatë përditësimit të të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, specialistja e ISHP-së, Eugena Tomini tha se gjatë 24 orëve të...
Trump qëndron në teorinë se Virusi ka origjinë laboratorike në Kinë.
Presidenti amerikan Donald Trump duket se po i shmang të dhënat e paraqitura agjencitë e inteligjencës, duke sugjeruar se ka prova që coronavirusi  e ka origjinën në një laborator kinez. Më par...
SPAK nuk ka pushuar gjatë ‘koronës’: ka 8 procedime dhe 42 të pandehur.
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, në periudhën nga data 9 Mars 2020 deri me datë 30 Prill 2020 ka regjistruar 42 procedime penale nga të cilat janë përfunduar ...
Një ditë ‘kufi’: Vetëm 7 të infektuar, numri i të shëruarve- sa dy herë numri i të prekurve
24 orët e fundit mund të konsiderohen 'dita që ndau' rrezikun e koronavirusit në dy pjesë, ku pjesa më e madhe anon për nga fitorja mbi sëmundjen. Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e ...