Etiketa: covid19

COVID19/ 20 viktima, fatkeqësisht; u vaksinuan 800 persona: Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 764 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë marrë dozat e vaksinave 800 persona. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 kanë ndërru...
COVID19. Infektohet Imzot Angelo Massafra, niset drejt Italisë.
Arqipeshkvi i Shkodrës dhe njëkohësisht Presidenti i Konferencës Ipeshkvore Shqiptare Shkëlqesia e Tij Imzot Angelo Massafra, ka rezultuar pozitiv me Covid- 19. Në njoftimin për mediat nga zyra...
Zgjedhjet, Celibashi: Të prekurit me Covid do të mbeten pa votuar, s’ka asnjë mundësi
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi në një bashkëbisedim me gazetarët ka deklaruar se nuk ka një metodë që mund tu ofrohet qytetarëve të prekur me COVID që të votojnë në zgjedhje ...
COVID19/ 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç.
Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka folur në mbledhjen e komitetit të ekspertëve për situatën e COVID-19 në vend. Ajo tha se 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç duke bërë a...
Infermierja shtatzënë në krye të detyrës/ Rama: ‘Ajo merr në sy rrezikun për të shpëtuar njerëzit!’
Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë ka reaguar ndaj punës së lodhshme dhe sakrificës së mjekëve dhe infermierëve në këtë luftë të ashpër me Covid. Rama ka zgjedhur që krahas shkrimit të tij f...
Të papriturat tragjike të Covid/ Bjë 17 vjeçar humb jetën në siptalin ‘Shefqet Ndroqi’.
Një tjetër lajm tragjik nga koronavirusi. Një 17-vjeçar nga Elbasani ka humbur jetën nga virusi i rrezikshëm në vendin tonë. Mësohet se adoleshenti ishte i shtruar prej një jave te spitali Covi...
Studimi nga Izraeli thotë se vaksina e BioNTech ‘pengon transmentimin e virusit’.
Ende nuk duket fundi i pandemisë. Por ka shpresa pas studimit nga Izraeli mbi transmentimin e virusit pas vaksinimit me vaksinën e BioNTech.  Studimet e fundit në Izrael për efektshmërinë e v...
Yuri Kim infektohet me Covid-19: ‘Jam në vetizolim…’.
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim është infektuar me Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga vetë ambasadorja e SHBA në Tiranë. Lajmin e jep vetë Yuri Kim e cila në Twitter shkruan: “Miq, doja t’j...
COVID19/ Humb jetën gazetarja e njohur Zenepe Luka. Njofton Vllasova Musta, shkrimtare
"Lajm i trishtë!- Kështu e nis njoftimin në fb shkrimtarja Vllasova Musta, për gazetaren Zenepe Luka Nuk arrij ta besoj që ti, mikja ime e rinisë, ike në rrugën pa kthim! Ti, Zenepe Luka, gaze...
Mbi 1 mijë të infektuar në ditë, Brataj: Me këtë ritëm, mund të mbyllemi në 18:00 ose 20:00
Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka deklaruar në një intervistë për Report Tv se do të kemi rritje të rasteve me COVID, të cilat do të sjellin dhe shtim të kufizimeve. Orari i mbylljes...
Faqja 6 prej 50« E para...45678...203040...E fundit »