Etiketa: is_tag

COVID19/ Kush nuk duhet të vaksinohet me Phizer?
  Ndonëse ende nuk mund të thuhet se kur fillon vaksinimi  anti Covid i popullatës në Shqipëri, pasi duhet të mbërrijnë sasitë e tjera të vaksinave, në të gjithë debatin për ta aplikuar ap...
COVID19/ Manastirliu: ‘Mbeten në fuqi masat kufizuese. Universitetet vijojnë online!’
“Do të vijojmë të kemi në zbatim masat të cilat tashmë i gjykojmë si masa që kanë dhënë impakt dhe vlerësojnë që kanë dhënë efekt”.  Ky ishte vendimi që Komiteti Teknik i Ekspertëve dha gjatë ...
COVID19, vazhdon në ofensivë/ 660 raste të reja dhe 5 jetë të humbura në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosn...
Edhe mbiemri i flet për allishverishe/ U hoq si infermiere dhe zhvati para të sëmurës me covid, ndalohet Tire Alldervishi
Tire Alldervishi është ndaluar nga uniformat blu. Sipas policisë Tire Alldervishi 58 vjeçe, banuese në Tiranë i është prezantuar si infermiere shtetases E. S., 30 vjeçe.  Kjo e fundit e ka ka...
Ditën e dytë vaksinohen 60 mjekë/ Bino: ‘Asnjë shqetësim tek personat që e kanë injektuar’.
60 epidemiologë dhe mjekë të dy spitaleve COVID 1 dhe 2 janë planifikuar që të injektojnë vaksinën anti-COVID në ditën e dytë të procesit të vaksinimit që ka nisur në stadiumin “Air Albania”. Sipa...
Kush pyeti nga vjen vaksina?! Të parat mbërritën nga kompania Pfizer
Kompania Pfizer ka sjellë vaksinat e para anti-COVID-19 në Shqipëri. Ato kanë mbërritur në vendin tonë përmes aeroportit të Rinasit. Dozat e para të vaksinave nga Pfizer, vijnë në Shqipëri nga Gje...
Dita II e vaksinimit/ Rama për inspektim në ‘Air Albania’, Manastirliu: Sot vaksinohen 60 epidemiologë!’
Sot është dita e dytë e vaksinimit anticovid në Shqipëri. Në një inspektim në Air albanian ka qenë kryeministri Edi Rama sëbashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Sipas Ramës s...
COVID19/ Edhe pak orë e nis vaksinimi. Rama: ‘Lufta hyn në fazën e ofensivës së madhe për largimin përfundimtar të virusit’.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën sot me rikujtimin se sot nis fushat e vaksinimit në vend ndaj COVID-19. Rama thotë se tashmë lufta ndaj virusit ka hyrë në fazën e ofensivës...
Rama nga Facebook-u: ‘Nesër nisim vaksinimin antiCovid-19’
“Nesër nisim vaksinimin antiCovid-19”, shkruan kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, para pak minutash. Kryeministri ka deklaruar më herët se të parët që do të vaksinohen janë bl...
Lamtumirë Kujtim Prodani! Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur
Një lajm i trishtë vjen nga spitali “Shefqet Ndroqi”. Kantautori Kujtim Prodani ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare si pasojë e infektimit me Covid-19. Pak ditë më parë Prodani e ka dhënë vet...