Etiketa: is_tag

Me lule në duar për Krishtlindje, Rama përulet para mjekëve.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me një buqetë me lule të kuqe në duar ka vizituar sot spitalin Infektiv në Tiranë ose quajtur ndryshe ‘Covid-1’. I shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, kr...
Covid, 4 mijë mutacione/ Ekspertët: Çfarë po ndodh në Britani mund të ketë ndodhur edhe në Shqipëri
Mutacioni që ka pësuar Covid-19 dhe që u identifikua si fillim në Britaninë e Madhe ka shfaqur të njëjta simptoma me koronavirusin i cili trazoi të gjithë botën këtë vit, pasi janë e njëjta fa...
Reaksione në 50% të të vaksinuarve: kjo është ajo që ndodh pas injeksionit.
Disa ditë pas fillimit të fushatës së vaksinimit me doza Pfizer-BioNtech, mbërrin lajmi i parë i reaksioneve të forta alergjike dhe pothuaj 50% e pacientëve janë te rrezikuar. "Reaksione më të for...
Koronavirusi në Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit. Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk vendos për masa kufizuese shtesë
  12 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë. Në 2657 testime të kryera janë konfirmuar si raste pozitive 637, ndërsa ...
COVID-19 i merr jetën ish trajnerit të Kombëtares, Otto Baric
COVID-19  shuan një ikonë të botës së treningut si Otto Baric. Strategu i njohur kroat ndërroi jetë në moshën 87-vjeçare teksa prej shtatë ditësh ishte i shtruar në një klinike në Kroaci ku po kur...
COVID19/ Ndahet nga jeta mjeku anestezist Mihal Kerci. Ministrja Manastirliu: Mjekësia shqiptare humbi një prej profesionistëve më të zotë
  Një tjetër viktimë nga bluzat e bardha u shënua për shkak të koronavirusit. Mjeku anestezist, Mihal Kerci i shtruar prej disa ditësh në spital ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare....
COVID19/ Në 24 orët e fundit 12 jetë të humbura, numër i lartë infektimesh.
Në 24 orët e fundit: Janë kryer 2604 testime, duke përfshirë këtu edhe testet e shpejta që kanë nisur të përdoren në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 802 qytetarë. Rastet poziti...
Dokumente të vaksinave Pfizer të hakëruara nga sulmuesit kibernetikë në Agjencinë e Barnave të BE-së
JACK MONTGOMERY   Dokumentet e Agjencisë Evropiane të Barnave për vaksinën Pfizer / BioNTech janë hakuar nga sulmuesit kibernetikë. "Sot, ne u informuam nga Agjencia Evropiane e Barn...
COVID19/ Vaksina, efektive pas një muaji. Rrezik infektimi midis dy dozave
Pas dozës së dytë, ata që e kane testuar flasin për temperaturë të ulët. Për ekspertët janë "reagime normale" Valentina Dardari  Më shumë sqarime dhe informacione fillojnë të mbërrijnë në li...
Kemi siguruar 100 mijë teste të shpejta të antigenit. Nisim të hënën nga Tirana/ Manastirliu
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi sot se nga e hëna do të nis përdorimi i testeve të shpejta të antigenit për evidentimin e rasteve pozitive me COVID-19. Manastirliu tha se do t...