Etiketa: is_tag

“Dridhen” të korruptuarit/ Rama ngre Drejtësinë e Re. “FBI”-ja shqiptare nis…
Kryeministri Rama është i vendosur për të krijuar në Shqipëri Drejtësinë e Re që pritet të ndëshkojë të paprekshmit dhe të korruptuarit. Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit do të nisin zyrtari...
Trump: FBI dhe Departamenti i Drejtësisë, pjesë e manipulimit të votave’.
PAM KEY Presidenti Donald Trump tha gjatë një interviste telefonike me Fox, në transmetimin e kësaj jave të "Sunday Morning Futures" të Fox News Channel, se FBI dhe Departamenti i Drejtësisë po...
Kriteret për hetuesit e BKH-së, sipas modelit të FBI-së! Pompa, vrap sprint, e muskuj barku, vaksina, etj
SPAK, përmes një njoftimi ka sqaruar mënyrën e përzgjedhjes së aplikantëve në Byronë Kombëtare e Hetimi.  Me anë të një reagimi zyrtar, SPAK sqaron se kriteret për t’u bërë një hetues janë të v...
Aida Hajnaj në krye të FBI/ Aleatët mirëpresin zonjën ‘e hekurt’. Pas SHBA, sot edhe ONM e quan ‘hap i rëndësishëm’.
Shefja e ONM në Shqipëri, Genoveva Ruiz Calavera e ka konsideruar emërimin nga KLP të Aida Hajnajt në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit si një hap të rëndësishëm. Calavera duke shpërndarë edh...
Shtetet e Bashkuara: ‘BKH do të trajnohet nga FBI amerikane. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë’/ Ambasada në Tiranë
  Ambasada e SHBA në Tiranë ka vlerësuar zgjedhjen e Aida Hajnaj në krye të BKH, duke e cilësuar këtë si një piketë historike në zbatimin e Reformës në Drejtësi. Ambasada amerikane thekso...
Kjo zonjë është shefe e ‘FBI’, Buroja Kombëtare e Hetimit, Aida Hajnaj.
KLP ka emëruar unanimisht Drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj. Mësohet se për Hajnajn, zëvendësdrejtoreshë e Policisë së Shtetit, anëtarët votuan me 9 vota pro. Aida Hajnaj u ...
FBI ‘po shikon me kujdes’ ndërhyrjen e huaj në protestat e George Floyd, thotë Wray
FBI po "shikon me kujdes" mundësinë që aktorët e huaj po ndikojnë në protestat nganjëherë të dhunshme në mbarë vendin, pas vdekjes gjatë arrestit të George Floyd,i tha Drejtori i FBI Christopher Wra...
Në listë tani janë katër: Cili do të jetë kreu i FBI shqiptare?
TIRANE- Gara për kreun e Byros Kombëtare të Hetimit ka kaluar në një fazë tjetër. Tashmë janë përzgjedhur 4 kandidatë që do të kenë mundësinë që të garojnë për të marrë kryesimin e BKH.  Ata ...
Këtë javë mësoni se Byroja Kombëtare e Hetimit, do të veprojnë njësoj si FBI/ Ambasada Amerikane
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë deklaron se SHBA është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit,  ndërsa pohon se Byroja e Kombëtare e Hetimit do të hetojë dhe veprojë ngjashëm me FB...
FBI fillon trajnimin në SHBA të prokurorëve të Byrosë Kombëtare të Hetimit, politika e këtushme në alarm
Shënim i ditës/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës po kujdesen për të gjitha detajet e ngritjes së institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë që në shtator të nisë me kapacitet të plotë “gjue...