Etiketa: fbi

Raporti i FBI: ‘Hakerat kishin hyrë në sistem 14 muaj më parë!’
Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) dhe Byroja Federale e Hetimit, FBI ka publikuar raportin në lidhje me sulmet kibernetike që hakerat iranianë kryen në Shqipëri. ...
Donald Trump e ka miratuar urdhrin për kontroll në shtëpinë e tij në Mar-a-Lago
Nga: Leo Sands & Max Matza BBC News Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk do të kundërshtojë lëshimin e urdhrit që lejon agjentët e FBI-së të kontrollojnë shtëpinë e tij në...
Donald Trump thotë se agjentët e FBI-së bastisën shtëpinë e tij në Mar-a-Lago.
Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se shtëpia e tij në Florida u bastis nga FBI dhe se agjentët hapën kasafortën. Trump tha në një deklaratë se Mar-a-Lago në Palm Beach ishte "pushtuar...
Mbështetësit e Trump mblidhen jashtë Mar-a-Lago pas bastisjes së FBI-së
Mbështetësit e ish-presidentit Donald Trump po mblidhen jashtë Mar-a-Lago pasi ish-presidenti njoftoi se shtëpia e tij ishte bastisur nga FBI, të hënën. Pamjet e mbërritjes së turmave kanë qark...
Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e Donald Trump
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump bën me dije se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe se agjentët hapën një kasafortë. Trump deklaron se shtëpi...
Agjentët e FBI-së “zbarkojnë” në Tiranë, Qeveria Rama tregon arsyen…
Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimet për zbulimin e autorësisë së sulmit kibernetik ndaj sistemit të shërbimeve online në Shqipëri. Lajmi është bërë i ditur nga Qe...
Gledis Nano takohet me drejtorin e FBI-së/ Korrupsioni dhe krimi i organizuar, në mes.
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano është takuar me drejtorin e Byrosë Federale Investigative (FBI), Christopher Wray. Kjo, gjatë vizitës së tij të fundit në Washington D...
Yuri Kim: ‘BKH në krah të FBI: Tmerr i kriminelëve që kishin menduar se nuk do të dënohen
  Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, gjatë fjalës së saj në takimin e sotëm ku do të shëprndahen çertefikatat e hetuesve të BKH-së dhe SPAK falenderoi hetuesit dhe prokurorët për punën e palodhu...
“Dridhen” të korruptuarit/ Rama ngre Drejtësinë e Re. “FBI”-ja shqiptare nis…
Kryeministri Rama është i vendosur për të krijuar në Shqipëri Drejtësinë e Re që pritet të ndëshkojë të paprekshmit dhe të korruptuarit. Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit do të nisin zyrtari...
Trump: FBI dhe Departamenti i Drejtësisë, pjesë e manipulimit të votave’.
PAM KEY Presidenti Donald Trump tha gjatë një interviste telefonike me Fox, në transmetimin e kësaj jave të "Sunday Morning Futures" të Fox News Channel, se FBI dhe Departamenti i Drejtësisë po...
Faqja 1 prej 512345