Etiketa: is_tag

Ish drejtori i FBI, Comey, shkeli normat, por jo paanësinë politike
Një ëraport shumë i rëndësishëm i Departamentit të Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara akuzon ish- drejtorin e FBI, James Comey se ka shkelur normat, por jo i anshëm politikisht. Inspektori gjene...
FBI kishte infiltruar informatorë në fushatën e Trump. Presidenti kërkon hetim
Presidenti Donald Trump thotë se do të kërkojë hetim nëse në fushatën e tij elektorale ishte in filtruar dikush për qëllime politike. Në një shënim në Twitter, zoti Trump tha se donte të dinte ...
James Comey thotë se nuk e lë ego për të qenë ‘mendjehapur’
Ish Drejtor i FBI, James Comey theksoi në një intervistë se ka “luftuar’ gjatë gjithë jetës së tij me “egon" dhe me sensin se unë duhet të jem "i kujdesshëm për të mos rënë në dashuri me pikëpamje...
Burgoset personi i parë i hetuar nga FBI mbi ‘marrëveshjen’ Trump- Rusi
Personi i parë që është burgosur si pjesë e hetimeve të FBI mbi marrëveshjen e fshehtë të dyshuar mes ekipit të fushatës zgjedhore të Donald Trump dhe Rusisë. Avokati holandez, Alex van der Zwa...
FBI NIS HETIMET PËR LOBISTIN E PARTISË DEMOKRATIKE, NICK MUZIN
Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara ka nisur një hetim mbi lobistin e Partisë Demokratike, Nikolas David Muzin, i njohur si Nick Muzin. Burime të sigurta i thanë Top Channel se het...
Tekstet e fundit të FBI: ‘Hillbillys,’ ‘qëllimi YNË’, Obama ‘do të dijë çdo gjë’.
Raundi më i fundit i teksteve të lëshuara mes agjentëve të FBI, Peter Strzok dhe Lisa Page zbulon se presidenti i atëhershëm, Obama donte “të dinte rreth çdo hetimi mbi serverin e emaile-ve sekret...
Federalët arrestojnë gjykatësin e shtetit Texas; por deri të hënën detajet janë ’në dry’.
Autoritetet Federale arrestuan një gjykatës demokrat të shtetit Texas pas një seri  sulmesh në sallën e gjykatës dhe në shtëpinë e tij. Informacionet mbi akuzat dhe detaje të tjerë mbi hetimin, mb...
Donald Trump e ka lexuar memon kontraversale të Inteligjencies së FBI, plani për ta shpërndarë të premten.
Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka konfirmuar pë reporterët se Presidenti Donald Trump e ka lexuar memo-n e Komitetit të Inteligjencies Kombëtare (FISA) pasi komiteti kishte votuar që memo të shpë...
Andrew McCabe, zëvendës drejtor i FBI jep dorëheqjen pas kritikave të Trump.
  Zëvendës drejtori i Burosë së Hetimeve, të cilin presidenti Trump e kritikoi për anësi politike, ka dhënë dorëheqjen. Andrew McCabe ishte i detyruar të tërhiqej para datës së daljes n...
‘Më keq se Watergate’: Memo ‘shokuese’ të DOJ dhe FBI mbi fushatën e Trump, që fajësojnë Obamën dhe Comey.
Anëtarët e Senatit, ditën e ditën e Enjte thanë se kanë parë  një memo ‘shokuese’ të klasifikuar ku detajohen abuzimet e ‘Foreign Intelligence Surveillance Act’ (FISA) , ngaa zyrtarë të Departamen...