Etiketa: is_tag

FBI nis hetim të ri mbi Fondacionin Clinton. A u përfshi në politikat “pay-to-play”
John Solomon raporton për ‘The Hill’ se Departamenti i drejtësisë ka nisur një hetim të ri ndaj aktiviteteve të Fondacionit Clinton për kohën kur Hillary ishte sekretare e shtetit. Departamenti...
Pse e mashtrojnë publikun?!…
Nga: Sabah Jemishta/ U bë ca kohë, duke filluar me një... si Ngjela, por në vazhdim, tërë arsenali mediatik i qeverisë, dhe këto kohët e fundit, edhe ndonjë segment i opozitës, i paraqesin publikut...
Mbërrijnë agjentët e FBI. Donald Lu: “Që në Janar e gjithë 2018 presim arrestime të mëdha!”
Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, pasi prezantoi dy agjentët të FBI-së që kanë mbërritur në Tiranë ka thënë se në muajin janar të vitit të ardhshëm priten rezultatet konkrete me arrestime të ‘kokave...
Hetimet e FBI mbi Hillary Clinton kthehen për hetim në Senat
FBI ka filluar kthimin për hetim në Senat qindra faqe nga memo-t e emaile-ve në serverin privat të Hillary Clinton- sipas një raporti të ri. Departamenti i Drejtësisë njoftoi se Komiteti Juridi...
Trump do të emërojë Christopher Wray si drejtor i FBI
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të mërkurën se ka në plan të emërojë Christopher Wray,ish asistentin e prokurorit të përgjithshëm në presidencën e George W. Bush, i cili tani...
Lieberman, mund të jetë drejtor i ardhshëm i FBI-së?
Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës- president në kohën kur Al Gore udhëhoqi fushatën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu ...
Presidenti Trump shkarkon nga detyra shefin e FBI, James Comey
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra drejtorin e FBI, Comey,  për shkak të trajtimit të hetimeve ndaj emaileve të Hillary Clinton, tha administrata. Ishte sh...
Drejtori i FBI, Comey: Në laptopin e Anthony Weiner ka emaile të klasifikuara nga Hillary Clinton.
Drejtori i FBI, James Comey ka goditur të Mërkurën kriticizmin e Demokratëve kundër tij mbi vendimin për rihapjen e hetimeve të emaile-ve të Hillary Clinton 11 ditë para zgjedhjeve të vitit 2016....
Zbulohen fjalimet raciste të Mohamed Aliut në xhami.
Dosjet e fundit të FBI kanë detajuar fjalimet e mbajtura nga kampioni i boksit në peshat e rënda Muhamet Ali në xhamitë amerikane në vitet 1960 e tregojnë atë ndryshe nga ç’e njihte, më shumë raci...
Drejtori i FBI, Comey, konfirmon investigimin ndaj Rusisë dhe se qeveria Ruse nuk ka “ndonjë” lidhje me fushatën e Trump.
(FOTO: Drejtori i FBI, James Comey)/ Drejtori i FBI, James Comey të hënën konfirmoi se është zhvilluar një investigim aktiv i FBI ndaj qeverisë Ruse mbi ndërhyrjet e mundshme në fushatën presid...