Etiketa: is_tag

SPAK ‘zbarkon’ në Krujë! Arrestohet gjyqtarja Enkelejda Hoxha! Në pranga sekretarja, avokati dhe dhjetra të tjerë
Gjyqtarja e Gjykatës së Krujës, Enkelejda Hoxha është arrestuar ditën e sotme për llogari të SPAK. Gjyqtarja Enkelejda Hoxha ishte në procedim nga ILD për t’u shkarkuar . Burime për Top C...
Kryeministri Edi Rama: Ju siguroj, në një gjykatë të vendit po kryhet krim
Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale me qytetarët ka zbuluar se në një Gjykatë të vendit tonë po bëhen padrejtësi. Rama i është përgjigjur një qytetari i cili sh...
Gjykata e Tiranës: Pafajësi për ish-kryebashkiakun e Shkodrës, Valdrin Pjetri. A do të kthehet në detyrë?
Gjykata e Tiranës ka mbyllur hetimet për ish-kryebashkiakun e Shkodrës, Valdrin Pjetri, i akuzuar për “falsifikim të dokumenteve”. Vendimi i Gjykatës për pushimin e çështjes mori formë të prerë...
Gjykata vendos “Arrest me burg” për policin që vrau Klodjan Rashën/ Efektivi Nevaldo Hajdaraj: Të jetë familja këtu, dua të kërkoj ndjesë publike
Është zhvilluar  sot seanca gjyqësore për përcaktimin e masës së sigurisë për efektivin e policisë, Nevaldo Hajdaraj, i cili vrau mëngjesin e së martës 25-vjeçarin Klodjan Rasha. Gjykata ka vendos...
Efektivi i Policisë shfaq pendesë në Gjykatë, i kërkon ndjesë publike familjes së Klodian Rashës
Efektivi i policise që vrau Klodian Rashën, dy ditë më parë, ka shfaqur pendesë në seancën e sotme në Gjykatën e Tiranës ku dhe iu komunikua masa e arrestit me burg. Polici N.H, ka bërë një ndj...
GJKKO dënon me burg ish-gjyqtarin Luan Daci. I konvertohet në shërbim prove
Gjykata e Posaçme ka shpallur këtë mesditë vendimin për ish-gjyqtarin Luan Daci. Pasi ka dhënë në mënyrë të përmbledhur faktet, GJKKO ka vendosur të dënojë me gjashtë muaj burg ish-gjyqtarin Luan ...
Gjykata e Tiranës pushon akuzën për 4 nga 6 të dyshuarit e çështjes “Toyota Yaris”
Gjykata e Tiranës pushon akuzën për 4 nga 6 personat e dyshuar për cështjen “Toyota Yaris”, të akuzuarit për transportin e 3,4 milionë eurove në dy makina ‘Toyota Yaris’, në qershor 2018. Në do...
Mbyti foshnjën me duar/ Gjykata jep ‘pafajësi’ për autoren me çrregullim bipolar
Kthehet në banesë Irena Kostaki Zeria, gruaja që mbyti foshnjën e saj 9-muajshe me duar, pas vendimit të gjykatës së Korçës për të ndryshuar masën e sigurisë. Vendimi është ndryshuar pasi avoka...
Gjykata e SPAK me ‘dorë të rëndë’/ Ndëshkime nga 7 deri 14 vjet burg për 8 trafikantët. Mes tyre kampioni botëror në mundje
Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të gjykimit ka deklaruar fajtorë të pandehurit për kryerjen e veprës penale të...
Gjyqtarja Amy Coney Barrett pret konfirmimin e shpejtë në Gjykatën e Lartë
    Artikulli vijues sponsorizohet nga Rrjeti i Krizave Gjyqësore dhe është i autores Penny Nance. Penny Nance është presidente dhe CEO e Concerned Women for America, organizata më ...