Etiketa: is_tag

Vrasja e Klodian Rashës, ngjarja që tronditi vendin/ Polici Nevaldo Hajdaraj dënohet me 10 vite burgim.
Gjykata e Tiranës vendosi ditën e sotme vetëm 10 vite burg për Nevaldo Hajdarajn, efektivin e Shqiponjave që vrau Klodian Rashën në 8 dhjetor të vitit 2020 me një plumb pas shpine vetëm se shkel...
Merret vendimi/Në 27 korrik Fatmir Mediu del para Gjykatës për çështjen “Gërdeci”
Në datën 27 korrik kreu i partisë Republikane dhe ish- Minister i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, do të dalë para Gjykatës për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) për çështjen ‘Gërdeci’.  S...
Gjykata Speciale dënon me 1vit burg ish-kryetaren e bashkisë Gjirokastër.
Zamira Rami, ish-kryetarja e bashkisë së Gjirokastrës me LSI-në, është shpallur fajtore dhe është dënuar për veprën shpërdorim detyre''  me 1 vit burgim. Rami pak ditë më parë pranoi gjykimin e sh...
UPDATED/ Të shtëna me armë zjarri në kryeqytet, pranë Gjykatës së Tiranës. Thuhet se është qëlluar ish prokurori.
Të shtëna me armë zjarri raportohen në këto momente në Tiranë. Bëhet me dije se të shtënat kanë ndodhur pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë. Thuhet se ka edhe të plagosur. UPDATED ...
Kryetarja e Gjykatës e Elbasanit sfilon në zyrë për TikTok. Ka liruar të fortin e bandës së Gaxhait. ILD fillon hetim disiplinor
Gjykata, institucioni ku pritet të vendoset drejtësi, në Elbasan është kthyer në "pasarelë" sfilatash për TikTok. Kryetarja e gjykatës së Elbasanit Enkeleda Kapedani ka "harruar" krimin dhe shfaqe...
Gjykata Speciale dënon Adriatik Lallën: 2 vite burg dhe 5 vite jashtë posteve publike. I sekuestrohet pasuria.
Adriatik Llalla bëhet zyrtari më i lartë shqiptar i dënuar ndonjëherë nga një gjykatë në vend. Pas kërkesës së SPAK, GJKKO ka marrë kështu një vendim historik, në një seancë ku nuk munguan edhe pë...
Gjykata lë në burg gjyqtaren Hoxha, avokatin sekser dhe 8 të arrestuarit e tjerë
GJKKO ka marrë vendimin për 10 të arrestuarit dy ditë më parë në Gjykatën e Krujës. Në vendimin e kësaj të shtune trupa gjykuese ka lënë në fuqi vendimin arrest me burg për gjyqtaren Enkelejda ...
Dr. Edvin Prifti i vihen prangat në sallën e gjyqit
Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe KOrrupsionit GJKKO ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për mjekun e QSUT, Edvin Prifti. Në këtë mënyrë, GJKKO ka ashpërsuar masën e sigurisë për mje...
Arrestimi i gjyqtares Hoxha/ Rama: Ky lloj llumi do të vazhdojë të çohet para drejtësisë.
Kryeministri Edi Rama ka reguar pas arrestimit të gjyqtares së Krujës, Enkeleda Hoxha. EDI RAMA: Prangosja e gjykatëses famëkeqe të Krujës dhe rrjetit të saj kriminal nga institucionet e reja t...
SPAK ‘zbarkon’ në Krujë! Arrestohet gjyqtarja Enkelejda Hoxha! Në pranga sekretarja, avokati dhe dhjetra të tjerë
Gjyqtarja e Gjykatës së Krujës, Enkelejda Hoxha është arrestuar ditën e sotme për llogari të SPAK. Gjyqtarja Enkelejda Hoxha ishte në procedim nga ILD për t’u shkarkuar . Burime për Top C...