Etiketa: is_tag

ILIR META NUK ËSHTË I VETËM
Frrok Çupi Ilir Meta, president, është një lider absurd. As i thua dot budalla, as inteligjent; as i ditur, as injorant; as Lei Fen, as hajdut; as fshatar, as qytetar; as human, as kriminel... P...
ILIR META OSE ALLENDE I GJALLË
Frrok Çupi Salvador Allende i Kilit, një stalinist i gradës së katërt, nuk mundi të bëjë grusht shteti në shtetin amerikano- jugor sepse CIA amerikane e ekzekutoi në momentin kur ky po vinte gishti...
KUR NA VJEN META NGA STANI!….
Frrok Çupi/ Vetëm motivi i titullit të shkrimit është marrë nga kënga e famshme e kënduar prej Tefta Tashkos: “Kur më vjen burri nga stani..., kur më vjen”... ... Jo, edhe një element tjetër qen...
Presidenti Meta nuk do të japë plotfuqishmëri për ‘detin’ nëse….
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nuk do t’i japë plotfuqishmërinë Ministrisë së Jashtme për të negociuar një marrëveshje të re me Greqinë, nëse nuk përmirësohen disa nga problematikat e konstat...
Monika- Ilir, a mund të jenë më në çift? Kuqali: “Të dua ty, po të duash partinë”.
A mund të jenë më në çift presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryetare e LSI, Monika Kryemadhi? Sot, dita e fundit, Monika deklaroi publikisht se 'Iliri është si Gramoz Ruçi". Mjaft që një grua...
Gazetari Haxhiu hedh fall: “Meta nuk bëhet president…”
  Gazetari nga Kosova,  Baton Haxhiu, në një intervistë për emisionin “Komiteti” në TV Dukagjini, ka deklaruar se Ilir Meta nuk do të betohet si President, dhe se kreu i ri i shtetit do të...
Ruçi zbulon planin e PS për shkarkimin e presidentit Ilir Meta
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Gramoz Ruçi ka sulmuar sërish presidentin e zgjedhur Ilir Metën. “Do të jetë presidenti i parë që provon shkarkimin”- ka thënë. Gjatë fushatës elek...
Berisha thotë se Meta është president legjitim. ‘Do të jem në ianugurim’.
Ish presidenti i Republikës në vitet 1992-97, Sali Berisha, ka deklaruar sot se ‘do të marrë pojesë’ në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Meta, sepse ‘ai është president legjitim’- ka thënë...
Edi Rama ka një mesazh për Metën; por nuk ia thotë dot në sy.
Kryeministri dhe kryetari i Partisë, sot ka mundur të hapë sheshin Skënderbe, të ndaluar prej kohësh për qytetarët, dhe ka takuar të rinj të Tiranës. Duket se e gjitha është bërë për t’i lëshua...
Meta i LSI ngjitet mbi “anijen” e Ramës dhe i këshillon jo forcë por “mirëbesim”
  Nga: Zëri i Amerikës/ Në Shqipëri Lëvizja socialiste për Integrim tha mbrëmë se vendit i duhet një “Qeveri besimi” duke paralajmëruar qartë se ajo nuk do të pranojë të hyjë në një pro...