Etiketa: is_tag

Autoriteti i Dosjeve: Ilir Meta ka 140 faqe dosje në arkivat e ish-Sigurimit të Shtetit
Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, ka informuar ditën e sotme ish-presidentin e Republikës Ilir Meta se në emër të tij ndodhen të paktën 140 faqe inform...
Meta në Sigurimin e Shtetit? Nikolla: Rasti është tronditës, duhet të reagojmë, gati të mbledh Kuvendin.
Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, tha se rasti i bërë publik nga Autoriteti i Dosjeve për përfshirjen e ish-Presidentit Meta në Sigurimin e Shtetit e bën të detyrueshëm reagimin e insti...
Ilir Meta bashkëpunëtor i Ish-Sigurimit? Lindita Nikolla kryen lëvizjen e shpejtë.
Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ka mbledhur sot me urgjencë krerët e grupeve parlamentare për "dosjen" e bujshme që i ka dërguar dje Autoriteti i Dosjeve mbi dokumentet e Sigurimit të Shteti...
Ilir Meta përdor fjalën ‘i infiltruaar’ kundër Bashës- një fjalor i vjetër i Sigurimit të Shtetit që Meta e njeh nga brenda.
Ilir Meta ka vijuar me akuzat për Lulzim Bashën duke e cilësuar si të shitur dhe i infiltruar që ndante fitimet me mafien dhe ishte infiltruar për të bërë opozitë fasadë. “Ka rënë prej kohësh  ...
Zyrtari i lartë, për të cilin Autoriteti i Dosjeve njoftoi Kuvendin, është Ilir Meta! Report Tv siguron dokumentin.
Report Tv ka siguruar dokumentin ekskluziv që zbulon se Ilir Meta është politikani i lartë i shtetit, që përmendet në dosjen e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit. Në dok...
Dritan Prifti i kujtonte Metës dosjen e spiunazhit të cilën mediat e censuronin: Si raportonte shokët në sigurim
  Dje Autoriteti i Dosjeve ka publikuar disa detaje nga dosja vuluminoze e Ilir Metës si ish bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Këto detaje nuk janë aq të panjohura për shqiptarët ku mun...
LSI ndryshon emrin/ Gazetari tallet keq: Njësoj si një “Shtëpi Publike”, ndryshon çarçafët por…
Partia e Lirisë, ky do të jetë emri i ri i LSI-së. Por për gazetarin Mentor Kikia, problemi nuk qëndron tek emri, por te njerëzit brenda partisë. Për të argumentuar, Kikia ka sjellë edhe një histo...
Dosja e Ilir Metës shpjegon gjithë jetën politike të Ilir Metës
Mero Baze Ajo që ka ndodhur me dosjen e politikanit të profilit të lartë I.M. siç i referohet Bordi i Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit, është një rast klasik që tregon se ...
Kush është politikani I.M që ka qenë spiun i Sigurimit të Shtetit? Autoriteti i Dosjeve nxjerr të dhënat kompromentuese
Në politikën shqiptare ka ende spiunë dhe bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit të Shtetit. Alarmi është dhëna nga Autoriteti për Informim mbi Dosjet e Sigurimit, i cili shprehet sot se një funksionar i...
SKANDALI/ Autoriteti i Dosjeve të Sigurimit: Politikani i lartë shqiptar I. M. (Ilir Meta) na rezulton bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit
Bordi i Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit, ka vendosur t'i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë të ndryshojë ligjin mbi dosjet në vend, për shkak se favorizon politikanët e lart...