Etiketa: is_tag

E akuzoi si ‘agjent i Serbisë’/ Frrok Çupi, kërkesë Komisionit Hetimor për prova dhe ballafaqim me presidentin Ilir Meta
Presidenti i Republikës e ka akuzuar gazetarin Frrok Çupi si ‘agjent i Serbisë’. Akuza është bërë nga Presidenti në foltoren e Presidencës, pak ditë më parë. Në morinë e materialet pranë Komisi...
Kuvendi mblidhet të martën, mazhoranca bën lëvizjen e parë për të shkarkuar Ilir Metën
Një mesazh ka mbërritur sot në telefonat e deputetëve socialistë, të cilët njoftohen se PS ka nisur procedurat për shkarkimin e Metës. Pasi Kryeministri Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i PS-së e...
“Boll Më! U mbush kupa”/ Bëhet gati shkarkimi i Ilir Metës, gjithçka nis ditën…
Ditën e hënë Partia Socialiste nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të Republikës. Tashmë është "mbushur kupa" dhe Ilir Meta nuk do ta shfrytëzojë zyrën e Presiden...
Rezultati final/ PS mund thellë Ilir Metën edhe në vendlindjen e tij
Në Bashkinë Poliçan është mbyllur procesi i numërimit të votave. Mësohet se fituese në këtë bashki rezulton të jetë Partia Socialiste me një rezultat të thellë. PS ka marrë 3871 vota, ndërsa PD 10...
Yuri Kim mesazh Presidentit: E papranueshme të kërcënosh me sfurqe, këto deklarata meritojnë dënim! Meta: Kim më ka kërcënuar, më tha ‘mos bëj zhurmë se dimë ca gjëra për ty’
Dënimi i ashpër dhe mesazhi i qartë që ambasadorja Yuri Kim i bëri deklaratës së Ilir Metës "për të mprehur sfurqe dhe sëpata për mbrojtjen e votës" ka nxjerrë jashtë çdo kontrolli kreun e shtetit...
Lefter Koka zbulon se Ilir Meta i ka fshehur ‘arkat në bahçe’ në Lalëz
Lefter Koka i përgjigjet ashpër kreut të Shtetit Ilir Meta, pas akuzave që ky i fundit i bëri mesditën e sotme nga zyra e Presidencës. Ish-ministri i LSI, tashmë me PS, e quan Ilir Metën “pis burr...
Ilir Meta, thirrje shqiptarëve: Mprihni sëpatat e sfurqet, me në krye Presidentin do të mbrojmë votat! Kryerilindasi është provokator, të gjejë vrimë ku të futet
I papërmbajtshëm nga Presidenca Ilir Meta, pas përplasjes së ish-forcës së tij politike, LSI-së dhe Bashksië së Fierit për banderolat në vende publike në këtë qytet. Meta tha se ky është një provo...
Skuadra speciale rrethon 15 baza të Ilir Metës, thasë me para janë gati për t’u shpërndarë për blerje votash, priten arrestime
  Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi po shfaqin këto ditë shenja nervëzimi, padurimi dhe paniku, pasi për herë të parë në historinë e tyre 15-vjeçare, nuk po shpërndajnë dot paratë korrupsioni...
Ilir Meta shkon ushtar në Vlorë
  Frrok Çupi Iliri sot ka lajmëruar të madh e të vogël, fis e shokë, se po niset ushtar  në Vlorë. Do ‘të më gjeni në Vlorë’, lëshoi zë në mbarë botën. Ai do të jetë ushtar derisa zgjedhjet...
A është Meta një nga ‘djemtë e këqinj” që pengon Drejtësinë/ Kim mesazh për Reformën në Drejtësi
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, dha sot një tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi, duke u shprehur se ajo po ecën përpara edhe pse djemtë e këqij nuk e duan. Ambasadorja thekson g...