Etiketa: is_tag

Gjykata e Lartë bëhet me 10 anëtarë, plotësohet kuorumi për të zgjedhur anëtarët e Kushtetueses!
Gjykata e Lartë është bërë me 10 anëtarë dhe kështu i hapet rrugë zgjedhjes 3 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese që zgjidhen nga ky institucion. Me emërimin e sotëm nga Presidenti Ilir Met të gjyqt...
Presidenti Meta ashpërson tonet me ndërkombëtarët: ‘Jam Ilir Meta o superbudalllenj!’
Presidenti Ilir Meta është pyetur nga gazetarët se çfarë do të bënte nëse do të shkarkohej tani nga Gjykata Kushtetuese. Ai është përgjigjur duke thumbuar kreun e PD, Lulzim Basha, teksa tha se...
Ilir Meta firmos padinë për Kuvendin. Ai thotë: ”Iki nëse më shkarkon Kushtetuesja!”
Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një dalje për mediat nga presidenca, ka bërë me dije se është gati padia për Kuvendin për falsifikim dokumentesh. "Do të dorëzojmë padinë për veprat penale...
“Jam Ilir Meta unë, o budallenj!’. Meta i kërcënon të gjithë, ndërkombëtarë apo vendas! ‘Do marrin përgjigjen e merituar!’.
KOMENT Edhe në konferencën e sotme për shtyp, Ilir Meta e ka pasur një kërcënim për të gjitha ata që ai i quan 'mafiozë' Gjykata Kushtetuese ia bëri të qarta me pyetjet e saj Presidentit Ili...
Në Gjykatën Kushtetuese: Shtyhet sërish gjykimi i Metës, seanca e radhës të hënën.
 Përfaqësuesit ligjorë të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, gjatë seancës gjyqësore për shkarkimin e tij ose jo nga detyra e kreut të shtetit, kanë kërkuar 48 orë kohë, për t’u përgjigju...
Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta/ Gjykata Kushtetuese njofton se ‘Çështja kalon në shqyrtim në seancë plenare publike!’
Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë, njofton se ka kaluar në shqyrtim në seancë plenare publike shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Gjykata sqaron se e ka marrë vendimin e Kuvendit për ...
Ilir Meta, përsëri deklaron nga Pogradeci ku kishe shpallur fatin e Allende: ‘TAni jam i pa shqetësuar dhe krenar!
Teksa pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për çështjen e shkarkimit të presidentit, për të cilin është votuar në Kuvend, Ilir Meta ka folur nga Pogradeci në lidhje me këtë, aty ku ka marrë pjesë...
Meta kërkesë në SPAK për informacion mbi ministrat e rinj ‘Rama 3’
Kur kanë kaluar më pak se 48 orë nga mbërritja e shkresës zyrtare të presidentit të Republikës Ilir Meta në zyrën e kryeprokurorit Olsian Çela për të marrë informacion lidhur me 16 ministrat e rij...
Gjykata Kushtetuese shtyn vendimin për shkarkimin e Metës; shtatori dhe tetori janë ‘bosh’.
Mazhoranca parlamentare vendosi të “lajë” duart shpejt me Ilir Metën si President me Parlamentin e vjetër në mënyrë që të bllokojë çdo skenar të kreut të shtetit për  mos dekretimin e qeverisë...
Ina Rama fundos Fatmira Hajdarin, e kap me 1 milionë USD pasuri me para të pista, pallat 10 kate. Dhurata e Metës.
Ish-kryeprokurorja e Ina Rama, e cila gjatë viteve 2009-2011 pati kërkuar dënimin me burg Lulzim Bashës, Fatmir Mediut dhe Ilir Metës për korrupsion masiv, po përgatit dosjen për të shkarkuar përf...