Etiketa: is_tag

Dritan Prifti i kujtonte Metës dosjen e spiunazhit të cilën mediat e censuronin: Si raportonte shokët në sigurim
  Dje Autoriteti i Dosjeve ka publikuar disa detaje nga dosja vuluminoze e Ilir Metës si ish bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Këto detaje nuk janë aq të panjohura për shqiptarët ku mun...
LSI ndryshon emrin/ Gazetari tallet keq: Njësoj si një “Shtëpi Publike”, ndryshon çarçafët por…
Partia e Lirisë, ky do të jetë emri i ri i LSI-së. Por për gazetarin Mentor Kikia, problemi nuk qëndron tek emri, por te njerëzit brenda partisë. Për të argumentuar, Kikia ka sjellë edhe një histo...
Dosja e Ilir Metës shpjegon gjithë jetën politike të Ilir Metës
Mero Baze Ajo që ka ndodhur me dosjen e politikanit të profilit të lartë I.M. siç i referohet Bordi i Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit, është një rast klasik që tregon se ...
Kush është politikani I.M që ka qenë spiun i Sigurimit të Shtetit? Autoriteti i Dosjeve nxjerr të dhënat kompromentuese
Në politikën shqiptare ka ende spiunë dhe bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit të Shtetit. Alarmi është dhëna nga Autoriteti për Informim mbi Dosjet e Sigurimit, i cili shprehet sot se një funksionar i...
SKANDALI/ Autoriteti i Dosjeve të Sigurimit: Politikani i lartë shqiptar I. M. (Ilir Meta) na rezulton bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit
Bordi i Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit, ka vendosur t'i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë të ndryshojë ligjin mbi dosjet në vend, për shkak se favorizon politikanët e lart...
LSI mban sot Konventën, Meta rimerr kartën e anëtarësisë: ‘Partia e Referendumit po na pret, shpata e Demokleut mbi tradhtarët!’
5 vite pasi u largua nga drejtimi i LSI-së për të marrë postin e presidentit të vendit, Ilir Meta i është rikthyer sot sërish jetës aktive politike, edhe pse në fakt nuk mund të thuhet se këtë nuk...
Ilir Meta merr LSI-në, dhe flet për ‘Parti të Referendumit’ dhe ‘sovranitet të popullit’.
Sapo ka lene zyren e presidentit, Ilir Meta i eshte drejtuar partise se tij, LSI, ku ka lajmeruar se 'nje agim i ri p[o vjen.'Me kete nenkupton revolucionin alias Meta per te rrezuar qeverine dhe ...
Rihapen llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë, SPAK nis hetimet.
Nga: Adriatik Doçi/ Janë rihapur më në fund llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë. 12 vite pas mbylljes së video-skandalit me Dritan Priftin në Gjykatën e Lartë, aferë për të cilën prokuroria kë...
“Meta porositi vrasje”, Artan Hoxha i përgjigjet SPAK: Po nxora dëshminë e Nuredin Dumanit, çfarë do thoni?! Ka përmendur edhe 3-4 deputetë
Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pasi Prokuroria e Posaçme hodhi poshtë deklarimet e tij një ditë më parë për dëshmitë e Nuredin Dumanit, që sipas tij Ilir Meta ka porositur vrasjen e vëllait të nj...
I penduari Nuredin Dumani rrëfen nga burgu: Ilir Meta porositi vrasjen e vëllait të Arben Ndokës.
Dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani, duket se dσ të trσndisë nga themelet pσlitikën shqiptare. Falë deklarimeυe të tij u kryen një sërë arrestimesh të bujshme, pσr ai ka fσlur d...