Etiketa: is_tag

LSI mban sot Konventën, Meta rimerr kartën e anëtarësisë: ‘Partia e Referendumit po na pret, shpata e Demokleut mbi tradhtarët!’
5 vite pasi u largua nga drejtimi i LSI-së për të marrë postin e presidentit të vendit, Ilir Meta i është rikthyer sot sërish jetës aktive politike, edhe pse në fakt nuk mund të thuhet se këtë nuk...
Ilir Meta merr LSI-në, dhe flet për ‘Parti të Referendumit’ dhe ‘sovranitet të popullit’.
Sapo ka lene zyren e presidentit, Ilir Meta i eshte drejtuar partise se tij, LSI, ku ka lajmeruar se 'nje agim i ri p[o vjen.'Me kete nenkupton revolucionin alias Meta per te rrezuar qeverine dhe ...
Rihapen llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë, SPAK nis hetimet.
Nga: Adriatik Doçi/ Janë rihapur më në fund llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë. 12 vite pas mbylljes së video-skandalit me Dritan Priftin në Gjykatën e Lartë, aferë për të cilën prokuroria kë...
“Meta porositi vrasje”, Artan Hoxha i përgjigjet SPAK: Po nxora dëshminë e Nuredin Dumanit, çfarë do thoni?! Ka përmendur edhe 3-4 deputetë
Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pasi Prokuroria e Posaçme hodhi poshtë deklarimet e tij një ditë më parë për dëshmitë e Nuredin Dumanit, që sipas tij Ilir Meta ka porositur vrasjen e vëllait të nj...
I penduari Nuredin Dumani rrëfen nga burgu: Ilir Meta porositi vrasjen e vëllait të Arben Ndokës.
Dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani, duket se dσ të trσndisë nga themelet pσlitikën shqiptare. Falë deklarimeυe të tij u kryen një sërë arrestimesh të bujshme, pσr ai ka fσlur d...
Miq familjarë me Ilirin dhe Monikën, ja kush është dëshmitarja që ka folur me gazetën austriake
  Gazeta e madhe austriake KRONE, para dy ditesh ka publikuar nje artikull ku denoncon korrupsionin e madh te Ilir Metes, presidnet i Shqiperise. Gazeta denoncon korrupsion prej 700 milion...
Kriminelët e shkronjave juridike
 Nga: BATON HAXHIU Proverbi latin, sipas të cilit Jupiteri u merr mendjen atyre që dëshiron t’i shkatërrojë, duhet ndrequr. Në fillim, ai iu merr sytë. Kjo që ndodhi në Gjykatën Ku...
Gjykata e Lartë bëhet me 10 anëtarë, plotësohet kuorumi për të zgjedhur anëtarët e Kushtetueses!
Gjykata e Lartë është bërë me 10 anëtarë dhe kështu i hapet rrugë zgjedhjes 3 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese që zgjidhen nga ky institucion. Me emërimin e sotëm nga Presidenti Ilir Met të gjyqt...
Presidenti Meta ashpërson tonet me ndërkombëtarët: ‘Jam Ilir Meta o superbudalllenj!’
Presidenti Ilir Meta është pyetur nga gazetarët se çfarë do të bënte nëse do të shkarkohej tani nga Gjykata Kushtetuese. Ai është përgjigjur duke thumbuar kreun e PD, Lulzim Basha, teksa tha se...
Ilir Meta firmos padinë për Kuvendin. Ai thotë: ”Iki nëse më shkarkon Kushtetuesja!”
Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një dalje për mediat nga presidenca, ka bërë me dije se është gati padia për Kuvendin për falsifikim dokumentesh. "Do të dorëzojmë padinë për veprat penale...