Etiketa: kina

“Ju po rrezikoni botën”: Tabloidi gjerman hyn në luftë me Kinën
A mund të kishte bërë Kina më shumë për të parandaluar pandeminë e koronavirusit? Një redaktor i tabloidëve në Gjermani sigurisht që mendon kështu dhe një përleshje e jashtëzakonshme ka shpërthye...
Putin dhe Xi bëhen bashkë kundër botës që ka fajësuar Kinën për koronavirusin
  Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi kinez Xi Jinping, të enjten, kundërshtuan si përpjekje 'kundërproduktive' për të fajësuar Pekinin për vonimin e informimit të botës për koron...
Në Wuhan, epiqendra kineze e virusit, numri i vdekjeve rritet me 50%.
Nga: Fox News/ Kina e rriti numrin e të vdekurve nga koronavirusi në Wuhan me 50 për qind ditëne  Premte duke vazhduar disa javë thënie dhe kundër-thënie se zyrtarët kanë fshehur të dhënat me q...
Nobeli në Mjekësi: ‘Koronavirusi ka dalë nga laboratorët kinezë, ka sekuenca të SIDA-s në përbërje.
Virusi SARS-CoV-2, përgjegjës për pandeminë Covid-19, ka vrarë deri më sot mbi 120 mijë njerës në të gjithë botën. Por krahas përpjekjeve të shkencës për të gjetur kurën apo vaksinën, nuk mungo...
Kina bllokon kërkimet për epideminë e koronavirusit,e tregojnë postimet e fshira
Dy faqe në internet të universiteteve kryesore në Kinë duket se kanë publikuar dhe fshirë kërkime akademike në lidhje me origjinën e koronavirusit, sipas një raporti. Postimet në faqet e internet...
WSJ: Kina përmbyti Facebook-un dhe Twitter-in me dezinformime të virusit Kinez
  LUCAS NOLAN   Në një artikull të fundit, Wall Street Journal përshkruan sesi Kina ka filluar përhapjen e mesazheve virale në përpjekje për të formuar narracionin e pandemisë s...
Pse OBSH dështoi me koronavirusin? OBSH është më shumë ‘Kineze’ se Organizatë Botërore
Nga Lawrence Freedman Ndërsa qeveria japoneze llogariste koston e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios për në vitin e ardhshëm, Taro Aso, zëvendëskryeministri i vendit, nuk e mbajti dot zhgë...
Kina Komuniste duhet të paditet për pandeminë e koronavirusit, thotë një Think Tank Britanik.
Nga BREITBART NEWS Një think tank Britanik ka thënë se shtetet perëndimore ku dhjetra mijëra njerëz kanë vdekur dhe ekonomia e të cilave është dëmtuar nga koronavirusi Kinez, duhet ta padisin s...
Serbia ngre skenën e diplomacisë së maskave për Pekinin
AFP prill 2, 2020, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka qenë plot lëvdata për Kinezët, dhe rrugët e Beogradit tani kanë njoftime duke falënderuar për ndihmën e tyre Kur gjashtë mjekë Ki...
Kina teston vaksinën te 108 persona: A mund të jetë ky fundi i koronavirusit?
Në një kohë kur thuajse të gjitha vendet e botës po përballen me COVID-19, duket se një lajm plot shpresa vjen nga Kina. Pikërisht lajmi i mirë vjen nga Wuhani, vendi ku ka origjinën dhe ky vir...
Faqja 4 prej 12« E para...23456...10...E fundit »