Etiketa: kina

Donald Trump: Amerika ndërpret marrëdhëniet me Organizatën Botërore të Shëndetit!
Presidenti Donald Trump njoftoi të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara ndërpret marrëdhëniet e saj me Organizatën Botërore të Shëndetit. Presidenti tha se zyrtarët kinezë nuk ar...
Kina përdori udhëtimet ajrore për të mbjellë farën e virusit në fazën e hershme, thotë një zyrtar i lartë i OBSH
Nga Edmund DeMarche | Fox News Peter Navarro, këshilltar i tregtisë në Shtëpinë e Bardhë, tha në një intervistë të Dielën duke sugjeruar se Kina "dërgoi qindra mijëra" me aeroplan në të gjithë ...
Du Wei: Ambasadori kinez në Izrael gjendet i vdekur në shtëpinë e tij, sapo kishte ardhur nga Ukraina
Ambasadori i Kinës në Izrael, Du Wei, është gjetur i vdekur në banesën e tij në veri të Tel Aviv, tha një zyrtar izraelit për BBC News. Zyrtari tha që policia izraelite kishte filluar një hetim...
Ekskluzive – Sekretari Pompeo: Presidenti Trump është “i bindur” se Partia Komuniste Kineze është përgjegjëse për pandeminë e Coronavirusit.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i tha Breitbart Neës ekskluzivisht se Presidenti Donald Trump është "i angazhuar" në bindjen se Partia Komuniste Kineze mban përgjegjësinë për pandeminë e...
Mike Pompeo: ‘Ka prova se virusi doli nga një laborator kinez.
KOMENT/ Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha të Dielën në Uashington se kishte prova se sëmundja doli nga një laborator Kinez, të cilën Pekini e mohon me forcë. ROME (Reuters) - Rusia dhe Kin...
Trump qëndron në teorinë se Virusi ka origjinë laboratorike në Kinë.
Presidenti amerikan Donald Trump duket se po i shmang të dhënat e paraqitura agjencitë e inteligjencës, duke sugjeruar se ka prova që coronavirusi  e ka origjinën në një laborator kinez. Më par...
Kina mund të ketë 50 herë më shumë raste të koronavirus sesa pretendohej, thotë një zyrtar i administratës Trump
Nga: Fox News/ Ndërsa bashkësia ndërkombëtare, përfshirë qytetarët kinezë, shtron pyetje në lidhje me numrin e rasteve të koronavirusit të qeverisë kineze dhe shkallën e vdekshmërisë së kombit ...
Wuhan thotë se nuk ka pacientë me koronavirus në spitale
Zyrtarët e shëndetësisë në Wuhan - epiqendra e pandemisë globale të koronavirusit - thanë të Dielën se spitalet e qytetit janë të lira nga çdo pacient me virus. Mi Feng, zëdhënësi i Komisioni...
Më shumë se 9 në 10 amerikanë e quajnë Kinën një “kërcënim” për SHBA.
Nga: John Binder, reporter i Breitbart News   Më shumë se 9-në-10 amerikanë tani e quajnë fuqinë dhe ndikimin e Kinës në botë një "kërcënim" për Shtetet e Bashkuara, zbulon një studim i...
Koronavirusi,dy mjekë nga spitali Wuhan u rizgjuan në reanimacion me lëkurën e zezë
Nuk dihet se çfarë bëjnë në atë laborator." P4 në Wuhan është zemra e epidemisë? Pas është dhe Franca Wuhan një muaj më vonë zbulohen të vdekurit. Hekatombe te mbuluara nga komunistët: numrat r...
Faqja 3 prej 1212345...10...E fundit »