Etiketa: kina

Spanja kapërcen Kinën në infektimet nga koronavirusi
Clara-Laeila Laudette dhe Inti Landauro Reuters Mars 30, 2020 MADRID (Reuters) - Spanja kapërceu Kinën në numrin e të infektuarve me koronavirus të hënën, pasi qeveria shtrëngoi kufizimet mb...
E vërteta fshihet në Kinë: Deri 10% e të sheruarve nga Covid-19, testohen pozitiv.
Deri në 10 përqind të pacientëve të shëruar me koronavirus testohen pozitivë përsëri, thuhet në raport Rreth 10 përqind e pacientëve të rikuperuar me koronavirus në Kinë u testuan përsëri pozitiv...
Qeveria e Boris Johnson është e xhindosur me Kinën
  Sipas asaj që raportohet Qeveria e Boris Johnson është e xhindosur me Kinën dhe beson se mund të ketë 40 herë më shumë raste të koronavirusit sesa pretendon  Adam Payne   Zyr...
4 mënyrat si Kina fiton nga pandemia e koronavirusit
Nga: AARON KLEIN/ Breitbart News Pavarësisht zemërimit për mbulimin fillestar të Pekinit të shpërthimit të koronavirusit Kinez, vendi tashmë po përpiqet të përdorë pandeminë globale në një kohë...
Grupet e të Drejtave të Njeriut përgatisin padi kundër Kinës për pandeminë koronavirus
Nga JOHN HAYWARD 26 Mars 2020 Faqja e të drejtave të njeriut Bitter Winter raportoi të Mërkurën se avokatët po përgatiten të sjellin një shumëllojshmëri padish kundër qeverisë së Kinës për t...
Kronika e Tg2 e vitit 2015: Një supervirus u krijua në një laborator në Kinë
Disa ditë më parë, një video e transmetuar në nëntor 2015 nga Tgr Leonardo, një buletin i lajmeve kushtuar shkencës së prodhuar nga Gazeta Rajonale Rai, nisi të qarkullojë në rrjet. Në këtë video,...
Johnson i Mbretërisë së Bashkuar dhe Xi i Kinës bien dakord mbi nevojën për të mbështetur ekonominë globale
Reuters Mars 23, 2020, LONDER (Reuters) - Kryeministri Britanik Boris Johnson dhe Presidenti Kinez Xi Jinping ranë dakord të punojnë përmes G20 për të mbështetur ekonominë globale dhe vendet v...
Kina thotë se Pompeo ‘po gënjen’ në përplasjen e re mbi koronavirusin
AFP Mars 20, 2020, Shtetet e Bashkuara dhe Kina të Premten kanë sjelle përplasjet e tyre në rritje rreth pandemisë së koronavirusit në median sociale, me Pekinin duke i thënë Sekretarit të Shtetit ...
Kina kërkon falje për Li Wenliang, ndëshkuar se dha alarmin për virusin
Li ishte i pari që njoftoi alarmin koronavirus në internet. Tani Pekini po kërkon nje ndëshkim për funksionarët e policisë së Wuhan që paralajmëruan mjekun Nga: Federico Giuliani   K...
Të paktën 13 gazetarë amerikanë përballen me dëbimin nga Kina
AP Të paktën 13 gazetarë Amerikanë do të dëbohen nga Kina në shenjë hakmarrjeje për një kufi të ri të vendosur nga administrata Trump në vizat për mediat shtetërore Kineze që operojnë në SH.B.A...
Faqja 5 prej 12« E para...34567...10...E fundit »