Etiketa: kosova

Provokimi i Vuçiç me Kosovën, Rama: Hartë leshi, shoku në Beograd po luan kukullash në Facebook, Shqipëria e Kosova janë një
Provokimi i Presidentit serb Aleksandër Vuçiç duke postuar në Facebook Kosovën me hartën e Serbisë, është cilësuar nga kryeministri Edi Rama si 'hartë leshi dhe lojë kukullash nga shoku në Beograd...
Kryeministri Rama: Që në mëngjes Jep njoftimin: Sot 500 vetë personel mjekësor i Kosovës do të vaksinohen në Kukës
Kryeministri Edi Rama dhe Shqipëria është bërë shembull për Bashkimin Europian e cila harroi Kosovën dhe vendet e tjera në procesin e vaksinimit. Kreu i Qeverisë mëngjesin e sotëm ka njoftuar ...
Albin Kurti për “Der Spiegel”, Amerika fuqi koloniale në Kosovë
Gazeta e përjavshme gjermane, “Der Spiegel”, vite më parë kishte sjell një artikull për Kosovën, e protagonist ishte lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili e cilësonte Amerikën fuqi k...
Kosovë/ Kurti vazhdon të thotë se dialogu me Serbinë ‘nuk ështe prioritet’ i qeverisë së tij.
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila fitoi bindshëm zgjedhjet e 14 shkurtit, Albin Kurti, ka ritheksuar se dialogu me Serbinë nuk është prioritet i qeverisjes së tij, transm...
Fadil Hoxha & co. në botën e post-vërtetës
Nga: Artan Mustafa Pabarazia e lartë shoqërore, fatkeqësisht, ka histori më të gjatë sesa vitet nën Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleanc...
Sot mbahen zgjedhjet në Kosovë, SHBA bën thirrje: Votoni, tregoni dashurinë për vendin tuaj dhe familjen
Sot ne Kosove mbahen zgjedhjet e jashtezakonshme parlamentare, nga ku do te dale parlamenti, qeveria dhe presidenti i ardhshem. Zgjedhjet kesaj here zhvillohen me nje rezultat thuajse te parashiku...
Joe Biden i kërkon Vuçiçit ‘njohje të ndërsjelltë me Kosovën’.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden i ka kërkuar presidentit serb, Aleksander Vucic, njohjen e Kosovës. Këtë ai e ka bërë në një letër urimi, drejtuar Vuçiç, në ditën e ...
Kosovë/ Gjykata supreme vendos: Albin Kurtit nuk i lejohet të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit
Gjykata supreme ka vendosur që Albin Kurti nuk do të lejohet të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Gjykata Supreme ka pranuar pesë ankesa nga subjektet politike të ushtruara kundër vendimeve ...
Në Kosovë vazhdon epoka Trump, në 1 shkurt nënshkruhen marrëdhëniet diplomatike me Izraelin.
Kosova dhe Izraeli do të lidhin marrëdhënien diplomatike në 1 shkurt, sipas Ministrisë e Punëve të Jashtme të Kosovës.  Në njoftimin për media thuhet se Republika e Kosovës po hyn në një etap...
Kosovë/ Albin Kurtit dhe 46 të tjerëve s’u lejohet të garojnë në zgjedhje
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit. Rrjedhimisht, ai do të hiqet nga lista e kandidatëve të LVV-së, kanë bër...
Faqja 5 prej 29« E para...34567...1020...E fundit »