Etiketa: kosova

A mund ta fitojë Kosova paqen? Rama: E kanë gjetur tradhtarin tek unë, kam kërkuar në zemër të Serbisë njohjen e Kosovës!
Kryeministri Edi Rama në një shkrim të gjatë në facebook, flet për marrëdhëniet me Kosovën, ndërkohë që sulmohet pas nismës Ballkani i Hapur.  Rama shkruan se pasi dje postoi një foto me dy vaj...
Media e Kosovës: Shuhet zjarri mbi Kalimash; Shqipëria falënderon Kosovën
Pas shuarjes së zjarreve, Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka publikuar pamje mbi tunelin e Kalimiashit. Peleshi ka falënderuar Kosovën për mbështetjen që ka ofruar në betejën për s...
Grenell: Kurti gaboi që s’mori pjesë në “Ballkanin e Hapur”, Rama vizionar, nuk e komentoj ”non grata-n” e Berishës
Pas vizitës në Serbi, ish-i dërguari i presidentit Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, zgjodhi të vizitojë Shqipërinë. Ndalesën e parë diplomati amerikan e bëri ...
Kujt i shërben patriotizmi “tym e flakë” ?
Lazer Kulla * Keqardhje per sjellje “në turmë” e vellezerve nga Kosova. Jo vetem u mbush, por fb na u ba i merzitshëm me patriotat “tym e flakë”, sidomos nga Kosova. Arriten deri aty sa jov...
Kosova sot në zi kombëtare, nderohen 10 viktimat e aksidentit në Kroaci
Flamuri i Republikës së Kosovës është ulur në gjysmë shtizë për aksidentin tragjik që ndodhi të dielën në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe mbi 40 të tjerë u lënduan. Në nderim të vikt...
Lojrat Olimpike/ Distria Krasniqi mposht japonezen, medalje e artë për Kosovën në xhudo! Uron Rama.
TOKIO- Xhudistja nga Kosova Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojrat Olimpike në kategorinë 48 kilogramë. Sportistja 25-vjeçare mposhti në finale vendesen nga Japonia Funa Tonaki, duke...
Kapet kokainë në Kosovë, 400 kg. Yuri Kim: Rezultat i bashkëpunimit të fortë SPAK-Policia e Shtetit-DEA
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka reaguar pas kapjes së 400 kilogramëve kokainë një ditë më parë në Lipjan të Kosovës.  Ajo theksoi se kjo goditje e fortë e krimit erdhi si rezultat i bashkëpu...
Fushatë në Shqipëri për kandidatin e VV-së, Albin Kurtit i dalin kundër mbështetësit e tij: Votën ta kemi dhënë të merresh me Kosovën
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, prej disa ditësh është angazhuar personalisht në mbështetje të kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri për zgjedhjet e 25 prillit. AI përmes një po...
Kurti refuzon ndihmën e Shqipërisë: Nuk marrim vaksina kineze, por vetëm nga shtete që na kanë njohur
Kosova ka refuzuar ndihmën e Shqipërisë për të vaksinuar mësuesit. Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova nuk e ka komoditetin e pranimit të vaksinave nga çdo vend, siç e kanë edhe shtete...
Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës!
Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kuvendit të Kosovës.  Osmani është gruaja e dytë, e cila merr postin e Presidentes në Kosovë. Kush është Vjosa Osmani       Vjosa Osmani, 38 vjeça...
Faqja 4 prej 29« E para...23456...1020...E fundit »