Etiketa: is_tag

Shteti shqiptar nuk është “pater” i Kosovës
Nga L. Skiroi/ Ka disa ditë, që nga nisja e vizitës së kryeministrit të Republikës së Shqipërisë në Beograd, që janë ngjallur diskutime, debate dhe pikëpamje të ndryshme mbi rolin e Shqipërisë nd...
Merru me kanabis, Edi. Mos e bo çorap punën, ti nuk ke lidhje me Kosovën
Gazetari Berat Buzhala, anëtar i Kuvendit të Kosovës dhe bashkëthemelues i gazetave “Koha ditore” dhe “Express” në Kosovë,  ka reaguar për vizitën e kryeministrit Edi Rama në Serbi dhe takimin e t...
Futboll/ Në Shkodër Kroacia në epërsi ndaj Kosovës
  Kroacia- në epërsi ndaj Kosovës në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Loro Boriçi'. Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, ka kaluar në epërsi Kroacinë. Mandzukic shënoi ndaj Kosovës në m...
Pse vjen sot në Tiranë Presidenti kosovar, Hashim Thaçi?!
Nga Leart Skiro/   Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur tashmë në Tiranë, në zyrat e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Vizita është njoftuar “briefly”, ...
Një amerikan vjen Kryeprokuror
  Prokurori amerikan David Schwendiman është emëruar kryeprokuror i Gjykatës së re Speciale me bazë në Hagë, e cila pritet të gjykojë ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Da...
Joe Biden takohet me krerët e shtetit të Kosovës
Zëvendëspresidenti i SHBA, Joe Biden zhvilloi sot takimin me kryeministrin Isa Mustafa. Takimi u zhvillua në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ishin të pranishëm dhe zëvendëskryeministrat Hajredin...
Joe Biden ka mbërritur në Prishtinë. Priten takimet zyrtare
  Zoti Joe Biden ka mbërritur në Prishtinë mbrëmë rreth orës 22.00. Ai shoqërohet nga bashkëshortja e tij. Në aeroportin e Prishtinës që mban emrin e Adem Jasharit, hero i Kosovës për p...