Etiketa: is_tag

Një terrorist kosovar vdes në Siri duke sulmuar si kamikaz
(FOTO: Blerim Podvorica para sulmit vetëvrasës)/ Kosovari 29 vjeçar Blerim Podvorica raportohet ta ketë vrarë veten derisa me veturën e tij të mbushur me eksploziv, sulmoi një turmë ushtarësh t...
Pasuria e politikanëve kosovarë – 300 milionë euro!
  Enis Veliu/ Zeri/ Pasuria e kabinetit qeveritar, si dhe e 120 deputetëve të Parlamentit të Kosovës vlerësohet rreth 300 milionë euro. Vetëm zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi ka dekl...
Zgjedhjet në Kosovë: Exit Pollet nxjerrin kryeministër Ramush Haradinaj
Sipas Exit Polliit të realizuar nga Klan Kosova koalicioni PAN me Ramush Haradinajn, Kadri Veselin dhe Fatmir Limajn del fitues në zgjedhjet e sotme parlamentare ndërkohë që Lëvizja Vetëvendosjes ...
Në Kosovë ‘regjistrohen’ 1.7 milionë votues, kur gjithë popullsia është 1.9 milionë banorë
Sipas: Express/ Në listat zgjedhore ndodhen mbi 615 mijë votues më shumë se numri i përgjithshëm i qytetarëve me të drejtë vote në Kosovë. Gjithë ky dallim i madh në statistika është për shk...
Gazetaren Albana Xharra e rrahin barbarisht pak pas mesnatës
Policia e Kosovës ka konfirmuar për Koha.net se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00. Pas goditjeve fizike që ka pësuar gazetarja e njohur dhe 'problematike' e Kosovës, ajo është sjellë në QKUK nga...
Kosova detyrohet të shkojë në zgjedhje; sot ra qeveria Mustafa
Me 78 vota pro, Kuvendi miraton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës. Mocioni i opozitës ka mbledhur votat e nevojshme për ta rrëzuar Qeverinë aktuale. Vendi shkon në zg...
Kosovë: Zyrat e shtetit po ruhen nga forca të shumta policie. Çfarë po ndodh?
Në Prishtinë ka lëvizje shumë të mëdha të Policisë- siç raporton ‘Exress’. Njoftohet se hyrja për në qytetin e Prishtinës është bllokuar plotësisht, nga disa furgonë të Policisë Speciale, me si...
Surroi tallet me deklaratat e Ramës dhe Thaçit: ‘Nuk e mbani dot shtëpinë tuaj?!…’.
Ish-udhëheqësi i partisë së shuar, ORA, Veton Surroi është tallur me deklaratat e Presidentit Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për bashkim kombëtar nëse BE nuk hap dyert për anëtar...
Në Gjilan, ku e kishte syrin Thaçi për Ushtrinë e Kosovës.
Nga: Valerie Hopkins/ Politico.eu/ Portali i njohur europian “Politico.eu” i ka kushtuar një raport të veçantë iniciativës së presidentit Thaçi, për transformimin e FSK-së në Ushtri. Shkrimi...
Kosova i jep Kadaresë Çmimin Ndërkombëtar “Letërsia Shqipe”.
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Kujtim Shala, sot, në konsultim me Këshillin e Librit, ka vendosur që Çmimi Ndërkombëtar "Letërsia Shqipe" t’i jepet shkrimtarit Ismail Kadare, p...