Etiketa: is_tag

Dy orë maskaradë shqiptare
Nga: Berat Buzhala/ Express/ Ky ishte pak a shumë thelbi i ngjarjes: Mbrëmë, dy sadistë politikë, Edi Rama dhe Hashim Thaçi, në ekstazë të plotë, ua treguan muskujt, viktimave të tyre, tashmë t...
KUSH E NDAL TRENIN?!
Frrok Çupi// Do ta ndalin trenin që u nis nga Beogradi? Kush do ta ndalë? Tani po afrohet ora që mund të mbërrijë në Mitrovicë; po afrohet ora 9 e mbrëmjes, në 9.30 duhet të mbërrijë... Gjithë ditë...
Që nga lufta e Kosovës, sot vjen treni i parë në linjën Beograd – Mitrovicë. Ka provokime, thotë media kosovare. FOTO
Një nga mediat me zë, “KosovaPress” njofton se treni që pritet të vijë sot në Mitrovicë, i nisur nga Beogradi. Sipas agjendës, treni është nisur nga Beogradi sot në ora 8:30, ndërsa pritet të arri...
Ramush Haradinaj mbetet në paraburgim.
(FOTO: Ramush Haradinaj)/ Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, do të mbetet në paraburgim deri sa Serbia të bëjë kërkesë zyrtare ...
As shqiptarët, as serbët nuk e duan murin në Veri të Kosovës
(FOTO: Ura e Ibrit, Mitrovicë, Dhjetor 2016)   Ka dy ditë që po flitet më dendur për  ndërtimin e një muri ndarës në Mitrovicë. Kjo po bëhet, me sa duket, nën kujdesin e disa ndërkombët...
Pse hynë “në ujë” ndërkombëtarët e duarve të pastra?
Nga: Veritas.com.al/   Kësaj here, jo të gjithë besuan se me “bekimin” e ambasadorit të Amerikës dhe ambasadoreshës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Reforma e Drejtësisë do të fill...
Shteti shqiptar nuk është “pater” i Kosovës
Nga L. Skiroi/ Ka disa ditë, që nga nisja e vizitës së kryeministrit të Republikës së Shqipërisë në Beograd, që janë ngjallur diskutime, debate dhe pikëpamje të ndryshme mbi rolin e Shqipërisë nd...
Merru me kanabis, Edi. Mos e bo çorap punën, ti nuk ke lidhje me Kosovën
Gazetari Berat Buzhala, anëtar i Kuvendit të Kosovës dhe bashkëthemelues i gazetave “Koha ditore” dhe “Express” në Kosovë,  ka reaguar për vizitën e kryeministrit Edi Rama në Serbi dhe takimin e t...
Futboll/ Në Shkodër Kroacia në epërsi ndaj Kosovës
  Kroacia- në epërsi ndaj Kosovës në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Loro Boriçi'. Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, ka kaluar në epërsi Kroacinë. Mandzukic shënoi ndaj Kosovës në m...
Pse vjen sot në Tiranë Presidenti kosovar, Hashim Thaçi?!
Nga Leart Skiro/   Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur tashmë në Tiranë, në zyrat e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Vizita është njoftuar “briefly”, ...