Etiketa: is_tag

Zgjedhjet, Celibashi: Të prekurit me Covid do të mbeten pa votuar, s’ka asnjë mundësi
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi në një bashkëbisedim me gazetarët ka deklaruar se nuk ka një metodë që mund tu ofrohet qytetarëve të prekur me COVID që të votojnë në zgjedhje ...
Veliaj mund LSI në KAS, anulohet gjoba për shtëpitë e rindërtuara nga tërmeti.
PS ka shënuar fitoren e parë ligjore me opozitën për zgjedhjet e 25 prillit. Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosi sot të anulojë gjobën e vendosur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...
PËR ATA QË JANË SHQETËSUAR VETËM PËR TENDERAT E KQZ-SË
Nga: ASTRIT PATOZI Shikoj se janë shumë të shqetësuar për tenderat e teknologjisë, që do të përdoret në zgjedhjet e 25 prillit, dhe ua kuptoj tamam hallin. Natyrisht, që për votën e lirë e ka...
KQZ bëhet KSHZ/ Merr detyrën Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
Kryetari i KQZ-së Klement Zguri dorëzoi këtë mëngjes detyrën te Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve është KQZ-ja e re produkt i reformës që...
Në 9 shtator afati i fundit për KQZ, pse nuk vijnë propozimet për anëtarët?! Letra e Ruçit
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi u ka dërguar një letër të gjithë grupeve parlamentare për ngritjen e Komisionit për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ. Afati i fundit për propozim për anëtar ë...
I FUNDIT: Agim Kajmakut i hiqet mandati si kryetar i bashkisë Vorë
Agim Kajmaku, i zgjedhur kryetar i Bashkisë në Vorë, sot e tutje nuk do të jetë më në këtë post. Kështu vendosi sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, duke shqyrtuar dokumentet e Prokurorisë së Përgj...
Kajmaku i Vorës mund të ngelet pa mandat, KQZ vendos të Premten
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet paraditen e 1 nëntorit,  për të shqyrtuar rezultatin e verifikimit të Prokurorisë së Përgjithshme, e cila kërkoi heqjen e mandatit të Kajmakut, pasi v...
Në orët e fundit pendohen PR dhe LSI, dërgojnë në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 13 tetorit
Pas Lëvizjes Socialiste për Integrim, një tjetër aleat i demokratëve pret të regjistrohet për zgjedhjet e 13 tetorit. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se Partia Republikane ka bërë kërkesë për ...
Dështon mbledhja e KQZ, afati i regjistrimeve për 13 tetorin drejt orëve të fundit
Sot, e shtune, ishte parashikuar një mbledhje e KQZ, që sipas zyrtarëve të institucionit, do të vendoste çfarë do të bëhet me zgjedhjet e dubluara të 13 tetorit. Ashtu si gjithë çështja ka hyrë në...
KQZ miraton rezultatin përfundimtar të 30 qershorit, kryetari Zguri voton kundër
Pas rreth 1 muaji nga 30 qershori, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur këtë të shtunë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve lokale. Kreu i KQZ, Klement Zguri votoi kundër, ndërsa 4 anëtarët...