Etiketa: meta

Caktohet kryetari i Komisionit për shkarkimin e Metës, pjesë dhe opozita
Është caktuar kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Opinion.al mëson se ky komision do të drejtohet nga deputeti socialist Alket Hyseni. Pjesë e komisionit do të...
Ditën e hapjes së Gërdecit, Meta thërritet në seancë dëgjimore në Kuvend, por ky bën lojë fjalësh: ‘Do të vij në ditën e Drejtësisë’.
  Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS për shkarkimin e tij. Presidenti Meta...
Shkarkimi i Presidentit/ Manja: ‘Sekretaria të njoftojë Presidentin se nesër në ora 11.00…’
  Komisioni i Ligjeve vendosi të zhvillojë nesër në orën 11:00 mbledhjen e radhës në lidhje me kërkesën për shkarkimin e presidentit, me 13 vota pro, një kundër, dhe asnjë abstenim. Gjatë...
Arsyet pse duhet shkarkuar Presidenti? Vasilika Hysi rendit veprimet e Metës ku shkel Kushtetën.
Vasilika Hysi, anëtare e komisionit të Ligjeve që sot është mbledhur për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, renditi arsyet se pse kërkohet shkarkimi i kreut të shtetit...
Shkarkimi i Metës vihet në rrugë. Mblidhet Komisioni i Ligjeve, Meta refuzon të vijë! Hysi: ‘Presidenti ka bërë thirrje për dhunë!’.
Pas propozimit të 49 deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë për shkarkim të Presidentit Meta është mbledhur sot Komisioni Parlamentar i Ligjeve. Komisioni mori në shqyrtim kërkesën dhe mundësinë e n...
Kuvendi akuzon Ilir Metën për nxitjen e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, do thirret nga komisioni hetimor për të dhënë shpjegime, lëvizjet e dyshimta para ngjarjes
Nga: Adriatik Doçi  Një nga argumentet e50 deputeteve per shkarkimin nga detyra të Presidentit Ilir Meta është nxitja e vrasje se Pjerin Xhuvanit në 21 prill në Elbasan nga Arbër Papleka, pjesë...
Shkarkimi i Metës diskutohet nesër/ Reagon presidenti: ‘Zero vëmendje ndaj Kuvendit!’
Komisioni i Ligjeve do të mblidhet nesër për të shqyrtuar kërkesën e socialistëve për ngritjen e një komisoni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Kërkesa e Grupit Parlamentar të Par...
Para Metës ishte Omar Al- Bashir
  Frrok Çupi Çfarë po ndodh tani me Ilir Metën, president i Republikës së Shqipërisë, kjo ka ndodhur me presidentin Omar Al- Bashir. Të dy presidentët kanë vitin e përbashkët kur u takuan: ...
PS cakton akuzën për Metën: Thirrjet “mprehni sfurqet!, gjejini!, Izolojini!”, çuan në vrasjen e Xhuvanit në Elbasan
Në kërkesën drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, 50 firmëtarë të Partisë Socialiste rendisin provat, që sipas tyre, faktojnë që Kreu i Shtetit ka ...
Balla: Kemi të gjitha provat për shkarkimin e Metës
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për median nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga kërkesa drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Pr...
Faqja 5 prej 51« E para...34567...102030...E fundit »