Etiketa: is_tag

Ilir Meta del bllof, publikon foto të Kabulit sikur është Tirana
Ilir Meta ka publikuar sot një foto nga Tirana e 1980-ës dhe ajo e 2021, duke nxjerrë në pah sipas tij ndotjen e ajrit në Tiranë. Por, nga një kërkim i thjeshtë në Google vërtetohet se fotoja e...
Dosjet e sigurimit të shtetit, Balla: Në shtator do të bëjmë ndryshime
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lajmëroi se në shtator do të miratohen ndryshimet për certifikatën e pastërtisë se politikaneve dhe deputeteve. Me anë të një ...
Rama: Ilir Meta apo Metaj po shantazhon Autoritetin e Dosjeve.
Kryeministri Edi Rama ka thyer heshtjen mbi verifikimin e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit pasi rezulton se Ilir Meta apo Metaj ka qenë bashkëpunëtor i ish Sigurimit të S...
Ja si Bashkim Gazidede e rekrutoi si spiun Ilir Metën! Kush e njohu me kreun e SHISH?!
Që Ilir Meta ka qenë spiun, këtë nuk e vë më askush në diskutim. Por debati sot është nese ish-presidenti Meta ka qenë spiunë edhe në kohën e Enver Hoxhës dhe në demokraci. Dje Autoriteti i Dosjev...
1 shekull partneritet Shqipëri-SHBA/ Yuri Kim jep mesazhin e fortë mes rreshtash: Meta e Berisha, asnjë shans për të qeverisur
Në fjalën e saj, Ambasadorja Kim ka përcjellë edhe mesazhe indirekte për aktualitetin e nxehtë politik në vend, duke e kujtuar ndarjen nga komunizmi, tashmë si fakt të kryer, e në këtë mënyrë i je...
U spiunua nga Meta. Personi i dëmtuar nga Meta i drejtohet Autoritetit
Personi që pretendohet se është spiunuar nga Ilir Meta gjatë tentativës për arratisje në kohën e komunizmit, ka kërkuar sot hapjen e dosjes së tij nga Autoriteti i Dosjeve të Ish-Sigurimit. Eur...
Enigma e email-it që zbuloi identitetin e Ilir Metës si “bashkëpunëtor Sigurimi”
Email-i që vuri në lëvizje Autoritetin për Informimin mbi Dosjet e Sigurimit, përmban brenda vetes disa enigma që mund të shërbejnë dhe për ndriçimin e çështjeve të tjera, lidhur me dosjet e Sigur...
Autoriteti i Dosjeve: Ilir Meta ka qenë bashkëpunëtor në Sigurimin e Shtetit: A2CNN
 Autoriteti i Dosjeve konfirmon që ish-Presidenti Ilir Meta, ka qenë bashkëpunëtor me Sigurimin e Shtetit në kohën e diktaturës komuniste, por pa dhënë detaje për rolin e tij. A2 CN...
Politikani i lartë I.M., ish bashkëpunëtor i sigurimit të Shtetit! Nikolla thërret në takim kryetarët e grupeve parlamentare
  Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla ka thërritur mbledhje kryesie me kryetarët e grupeve parlamentare për t’i vënë në dispozicion dosjen e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Siguri...
Kur Dritan Prifti akuzonte Ilir Metën si “një spiun komunist”
Ditën e martë Autoriteti për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, zbuloi se një personazh i nivelit të lartë i politikës shqiptare me inicialet I.M, rezulton se ka qenë bashkëpunëtor i ish-...