Etiketa: meta

Ilir Meta po e ndien “lakun”/ Miliona euro pasuri, pas Berishës, SPAK bën gati…
Drejtësia e Re po jep rezultatet e para, sot SPAK ka nisur hetimin për pasurinë e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit. Çifti që jeton mes vilave dhe luksit ka deklaruar mbi 10 milionë euro pasuri, k...
‘Përballja’ Rama-Meta në Kushtetuese. Presidenti refuzoi dekretin jashtë çdo kompetence
Është zhvilluar sot seanca plenare e Gjykatës Kushtetuese për përballjen e parë institucionale mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, për çështjen e mosmarrëveshjes së kompetencave ...
Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, miratohen dy ekspertët ligjorë që do të bëjnë ekspertizën
Sot po mbahet seanca e radhës e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta dhe janë caktuar ekspertët ligjorë të cilët do të bëjnë ekspertizën sipas objektit të hetimit. Komision...
PS dhe Edi Rama i vendosur, ja data përfundimtare kur shkarkohet Ilir Meta
Komisioni Hetimor po “vulos” shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Socialistët me në krye Edi Ramën nga nesër do organizojnë 4 mbledhje të njëpasnjëshme për të larguar sa më shpejt Ilir Metën....
Jep një Metë dhe merr BE
  Frrok Çupi Në Elbasan dhe rrethina, fjala ‘metë’ përdoret jo vetëm si mbiemër, por më së shumti si njësi matëse ose pikëmbërritje. Për shembull, Iks person ‘e ka një metë’ që të bëhet...,...
Shkarkimi i Metës/ Ende asnjë qëndrim nga Basha. Berisha kërcënon Ramën me ‘fund të shpejtë’.
Teksa mazhoranca ecën e vendosur drejt shkarkimit të Presidentit të Republikës dhe kur Kryeministri Rama i bëri një ftesë të hapur PD-së që kreu i ardhshëm i shtetit të zgjidhet me konsultim të pë...
Rama: Do të konsultohemi me PD për emrin e Presidentit të ri! Ilir Meta, personazh grotesk e anti-ligjor
Shkarkimi i Ilir Metës është një rrugë që nuk do të ketë kthim pas për Partinë Socialiste, e cila do të bëjë gjithçka që ka në dorë për ta shkarkuar atë në bllok. Për emrin e presidentit të ardhsh...
Komisioni Hetimor mbi shkarkimin e Presidentit, në mbledhjen e parë. ‘Kushtetuta e para, jo politka!’.
Komisioni Hetimor zhvilloi mbledhjen e parë ditën e sotme për të hetuar shkeljet kushtetuese të kryera nga presidenti Ilir Meta. Mbledhja u zhvillua në ambientet e Kryesisë së Kuvendit nën drej...
98 deputetë i hapin rrugën shkarkimit të Metës, miratohet Komisioni Hetimor!
I hapet rruga, për herë të dytë, shkarkimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta. Raporti i Komisionit të Ligjeve për ngritjen e Komisionit Hetimor që do të shqyrtojë kërkesën e 49 deputetëve...
Balla i bën thirrje PD-së të bashkohet për shkarkimin e Metës
Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka kërkuar shkarkimin e Presidentit Ilir Meta duke falenderuar 49 deputetët që kanë firmosur pro këtij akti. Balla thotë se nëse Kuvendi nuk...
Faqja 4 prej 51« E para...23456...102030...E fundit »