Etiketa: is_tag

Denaj i përgjigjet Metës: Buxheti i vitit 2021 ka në fokus uljen e papunësisë
Ministrja e Ekonomisë, Anila Denaj ka prezantuar buxhetin për vitin 2021 në konferencën e përjavshme. Zonja Denaj i ka kthyer përgjigje edhe presidentit Ilir Meta, duke thënë se ky buxhet synon ul...
Rama: ‘Protesta, akt i degradimit të Metës dhe Berishës. Më vjen keq për Bashën…
Kryeministri Edi Rama është shprehur pak më parë se i vjen shumë keq për kreun e Partisë Demokratike, Lulëzim Basha pasi nuk ka asnjë lidhje me protestat, por kjo nuk e lë atë pa faji. Rama shp...
Ku je Ilir Meta? Është goditur Biblioteka Kombëtare dhe Muzeu Historik…
    Nga Ardit Rada Protestat e dhunshme në Tiranë kanë hyrë në ditën e tyre të katërt, teksa opozita ka zgjedhur të heshtë. E kompleksuar nga ndërkombëtarët ajo nuk e ka marrë përsi...
Rama e vë gishtin te Ilir Meta si organizator i dhunës.
Kryeministri Rama ka akuzuar direkt presidentin e Republikës Ilir Meta, dhe drejtuesit e partive opozitare si organizatore dhe nxitëse të dhunës në protestat për Klodianin. Në një postim në T...
Komitetit të Parlamentit Europian: Si u sajua lajmi i rremë se Rama kishte lejuar importin e 1,300 ton mbetjeve toksike
Komiteti i Parlamentit Evropian për Çështjet e Jashtme publikoi pak ditë më parë një raport të hollësishëm lidhur me publikimin e Fake News dhe Dezinformimin në Ballkanin Perëndimor në kohë pandem...
Meta ha inat me Kuvendin: ‘Komisioni për raportin e Dick Marty-t iu shërben armiqve!’
Në Ditën e Pavarësisë, pasi dekoroi disa personalitete të polifonisë labe, Presidenti i Republikës, Ilir Meta dha një deklaratë për mediat në qytetin e Vlorës.  “Ky është një 28 nëntor i veça...
Presidenti që shkel rregullat e Covid/ Akti i Metës, jehonë në mediat greke
Shkelja e ligjeve dhe rregullave anti COVID në këto kohë të vështira nga çdokush prej qytetarëve është një veprim i dënueshëm por kur këtë e bën qytetari i parë i vendit kjo përbën një skandal të ...
Shembull skandaloz i Metës, zonjës së Parë dhe çetës së…’/ Rama për festën e aktorit: Karshillëk me ligjin
Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë shkeljen e masave anti-COVID nga presidenti Ilir Meta dhe nga kryetarja e LSI monika Kryemadhi në ditëlindjen e aktorit Bes Kallaku. Për Ramë...
Ilir Meta prapë i dehur: ‘Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë bjelloruse janë të papara…
Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Ilir Metën president opozitar që del i dehur shpesh herë në intervista televizive. Para se të futej në stadium "Baba Xhike" ka shthurrur gojën duke thënë se g...
Rama- Metës: ‘Nuk mbulohet dielli me shoshë, Ilir, as me lehje e dehje. Pse e votove raportin e Dik Marty-t kundër Kosovës?
Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur reagimit të Presidencës lidhur me pyetjen që kryetari i qeverisë ngriti lidhur me raportin e Dick Marty-t. Në rrjetet e tij sociale, Rama shkruan ...