Etiketa: is_tag

Për të qeshur dhe për të qarë: Presidenti Meta e pikturon veten si ‘Skënderbe’ në kalanë e Krujës…
FUNNY STORY/ Humori dhe helmi thonë se janë afër njëri tjetrit. Këtë po përjeton presidenti i Republikës, Ilir Meta, pas disa muaj në beteja imagjinare: Herë si njeriu që ka nxjerrë shpatën kun...
Një mashtrim i OKB për vitin 2100, i ngre në ‘luftë’ shqiptarët e vitit 2020. Vetë Meta e merr seriozisht.
Koment/ Dikush nga zyrat e OKB ka hedhur një shashkë sikur ai është dëshmitar i vitit 2100 kur shqiptarët do të mbeten vetëm 520 mijë; dhe shqiptarët këtu nisën grindjen politike për atë që do ...
Padia penale e Metës ndaj Ardian Dvoranit transferohet nw SPAK
Prokuroria e Tiranës ka dërguar për hetim pranë Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion “dosjen” e KED-së, dosje kjo e cila solli përplasje të gjata mes  Presidentit të Republikës dhe kreut të këtij...
Meta takon djalin e Sorosit: I ankohet për qeverinë e vendit të vet.
Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim me kërkesë të tyre Zëvendëspresidentin e Fondacionit “Shoqëria e Hapur”, zotin Aleksandër Soros dhe Drejtorin Ekzekutiv të zyrës së Fondacionit në S...
Shkarkimi i Presidentit: Zgjerohet hetimi aq sa vazhdojnë edhe shkeljet e Kushtetutës nga Meta.
Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta nuk do të dalë me një propozim përfundimtar edhe për një kohë të konsiderueshme. Mazhoranca socialiste votoi sot për zgjerim...
Sapo dënohet nga Gjykata, Salijanji pritet nga presidenti Meta. Kushdo që shkel ligjet është ‘i mirëpritur’.
Tanimë, presidenti i Republikës është i gatshëm të presë edhe kriminelin më të madh, mjafton që të pajtohet me të dhe të shajë qeverinë, maxhorancën dhe kundërshtarët e tij. Tani që edhe SPAK u ng...
Kishim mbajtur frymën: A kjo paska qenë video e Presidentit për Dvoranin!… VIDEO
( Duke dalë nga Prokuroria, Ilir Meta u betua se sapo të shkojë në zyrë do të lëshojë videon e shumëpritur)/ Koment/ Sapo është kthyer nga Prokuroria ku u thërrit për të dëshmuar padinë ndaj...
Pas këtij ligji, presidenti nuk e bllokon dot më Kushtetutën, edhe sikur në raste ekstreme
  Koment/ Kuvendi po bëhet gati me një ‘plan B’ për të shmangur dëmet që mund t’i shkaktojë presidenti vetë Republikës dhe Kushtetutës, edhe në kushte ekstreme sikur të çmendet ose të frikë...
Mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Meta
Pavarësisht gjendjes së emergjencës deputetët e maxhorancës dhe opozitës parlamentare kanë mbledhur Komisionin Hetimor për Presidentin Meta, me qëllim shtyrjen e afatit të veprimtarisë edhe me 4 m...
Rama: ‘Jemi në konflikt të hapur me Presidentin, por po bashkëpunojmë për këtë tragjedi’.
kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si kjo e tërmetit, po bashkëpunojnë. “Me presiden...