Etiketa: meta

Reportazhi i zhdukur për vilën e Metës dhe Kryemadhit, si provë për SPAK!/ FOTO
Nga Adriatik Doçi Kjo skenë krimi është një nga fytyrat e korrupsionit dhe pastrimit të parave të pista nga Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi. Është gjithashtu një nga kulmet më të turpshme të deg...
Edmond Karriqi u arrestua nga SPAK, kishte mbyllur aferën e 40 punësimeve fiktive nga LSI, prokurorja Gjati që bëridosjen u ‘internua’ , roli i dyshimtë i Metës
Koment nga Adriatik Dosti/ Kryeprokurori i përkohshëm i Kukësit, Edmond Karriqi, i cili u arrestua tre ditë më parë nga SPAK, pasi i mori 2 mijë euro një të pandehuri në këmbim të zbutjes së ma...
Media/ Reeker shmangu Metën gjatë vizitës, Nikoll Lesi këshillon presidentin: ‘SHBA të vuri vizën, kërko falje e mos u merr me Berishën!’
  Nikoll Lesi, ish-bashkëpunëtori i ngushtë mediatik për shumë vite i Ilir Metës, ka bërë një shkrim, në të cilin komenton përse Meta u injorua nga Philip Reeker gjatë vizitës së tij në Ti...
Kuvendi dërgon sot në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e Metës
Kuvendi nuk ka humbur kohë me procedurën finale të shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Ditën e sotme, Parlamenti pritet të dorëzojë kërkesën për shkarkimin e kreut të Shtetit në Gjykatën Kusht...
E shkuara nis nesër
  Frrok Çupi Nesër, në të vërtetë sot- e mërkurë, 9 qershor, Parlamenti i Shqipërisë ‘i merr hov’ edhe një herë të dytë punës për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Po sot ndodhi ng...
Sot votimi në Kuvend, Ilir Meta, Presidenti i parë i shkarkuar nga ligjvënësit në historinë e shtetit shqiptar
Sot do të jetë një ditë e rëndësishme për historinë politike të Shqipërisë. Ilir Meta mund të bëhet Presidenti i parë i shkarkuar ndonjëherë në historinë e shtetit shqiptar. Kuvendi mblidhet so...
Ilir Meta refuzoi thirrjen e fundit për të dëshmuar/ Komisioni Hetimor: ‘Ligji parashikon marrjen me forcë të Presidentit’
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar sot thirrjen e fundit të Komisionit Hetimor për të marrë pjesë në procesin e ngritur për shkeljet që Kuvendi pretendon se ai ka kryer, para, gjatë dhe pas fushatës...
Akuzat shpartalluese të Metës ndaj familjes Berisha. A janë të depozituara në SPAK?
Nga Adriatik Doçi Shpërthimi i Ilir Metës kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas njoftimit të vendimit për përfshirjen në listën e zezë të aletit Sali Berisha dhe familjes së tij, duke te...
Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit/ A do të paraqitet Meta? Sot afati i fundit.
Komisioni Hetimor për hetimin e shkeljeve të rënda kushtetuese nga Presidenti Ilir Meta mblidhet sot  në orën 12:00, që është edhe afati i fundit që Ilir Meta mund të paraqitet për seancë dëgjimor...
Edhe Ilir Meta ‘luftë’ SHBA: Berisha ‘non grata’, fletërrufe e përgatitur nga regjimit kleptokratik në Tiranë! Mesazh, ish-Kryeministrit: Amerikanët e pacipë s’na habisin më
Të dashur qytetarë shqiptarë dhe bashkëkombas kudo në botë, Si President i Republikës së Shqipërisë ndjej përgjegjësinë e lartë të ndaj me Ju vlerësimin tim lidhur me "fletërrufenë" e porositur ng...
Faqja 3 prej 5112345...102030...E fundit »